3. "Трикольорите" остават 46-и в света, паднахме в 4-а урна за световните квалификации

Англия измести Бразилия от четвъртата позиция

Българският национален отбор по футбол запази позицията си в месечната ранглиста на световната футболна централа ФИФА. Възпитаниците на Лотар Матеус са 46-ти с актив от 599 точки.

Това означава, че "лъвовете" ще бъдат в неприятната 4-а урна за световните квалификации за Мондиал 2014. В нея са още тимовете на Румъния, Албания, Грузия, Литва, Шотландия, Северна Ирландия, Австрия и Полша.

Съперникът на България за класиране на Евро 2012 Англия обаче измести Бразилия от четвъртата позиция. Световният и европейски шампион Испания продължава да оглавява класирането и този месец, на второто и третото място са съответно Холандия и Германия.

Италия, Португалия, Хърватия, Мексико и Аржентина допълват десетката. "Ацтеките" скочиха с цели 19 места, след като спечелиха турнира "Голд Къп" на КОНКАКАФ.

От останалите съперници на българския национален тим за класиране на шампионата в Полша и Украйна, Черна Гора заема вече 16-то след скок с осем места. Швейцария е на 29-то място, Уелс пък е на 114-то място.