3. ЦСКА излъга Ботев с 1:0

ЦСКА излъга Ботев с 1:0

Иван Стоянов "попари" 11 000 фенове в Пловдив с гол в 51-та минута.

ЦСКА победи с минималното 1:0 надъхания тим на Ботев в Пловдив и отново излезе начело в „А” група.

„Червените” определено не играха на максимума от възможностите си и не можаха да проведат мача така, че да завършат спокойно срещата.

Иван Стоянов отново бе голмайсторът на отбора, след като вкара в 51-ата минута.

Подкрепяни от над 11 000 души, домакините играха с голям ентусиазъм и се бориха до последната минута, но това не им достигна поне за равенство.

Двубоят започна с много чисто положение за ЦСКА. Платини стреля от два метра с глава, но ударът му бе слаб и дебютиралият вратар Бриньоли спаси. В следващите 20 минути, „червените” създадоха още няколко опасности, но до гол не се стигна.

Емануеле Морини от Ботев обаче също показа класа, след като от дъгата на наказателното поле се опита да изненада с хубав удар в сглобката Караджов.

В 22-ата минута ЦСКА направи нов фрапантен пропуск, след като Йордан Тодоров пропусна от три метра да вкара.

След него, до края на първата част се получи застой и с изключение на няколко по-напрегнати моменти, нямаше кой знае какво, което да се запомни.

Проблемът за италианския треньор Енрико Пичони бе в контузиите. Към края на първата част той изкара камерунеца Густав от игра, а в началото на втората и основното си оръжие Ален Карлет.

Малко след втората смяна ЦСКА поведе с 1:0. Данчо Тодоров проби отдясно и стигна аутлинията, след което върна топката към Иван Стоянов, който с хубав диагонален удар по земя направи 1:0.

След гола Любо Пенев започна да прави промени в състава. Минути след попадението той вкара Владо Манчев в игра и изкара Тодоров. По-късно пусна Морозс и Тимонов на мястото на Коста Янев и Иван Стоянов.

След като губеха с 0:1 домакините се опитаха да се изнесат по-напред. Това създаде в един момент нещо като териториален натиск, който не водеше до нещо сериозно. За сметка на това ЦСКА имаше няколко мнгоо добри контри. При една от тях Владо Манчев бе съвсем близо до гола, след като мина защитник на Ботев и вратаря преди топката да му бъде отнета. В последните минути и Платини остана задължен на съотборниците си.

Най-интересната ситуация за Ботев бе в 79-ата минута, когато Морини пусна много хитър пас към Кабу, който бе в засада. Той обаче се изнесе и Илиян Йорданов стигна до топката, но реферът вече бе вдигнал флага за засада, което доведе до бурни протести от страна на италианския щаб, начело с Пичони.

Така, в крайна сметка, ЦСКА постигна осмата си победа от началото на сезона в „А” група и едноличен лидер с 25 точки. Ботев пък са на последната позиция с 1 точка.

В четвъртък ЦСКА ще е домакин на Базел в двубоя си от Лига Европа.