3. ЦСКА мина на ходом през Мездра и местния Локомотив с 2:1

ЦСКА мина на ходом през Мездра и местния Локомотив с 2:1

ЦСКА успя да спечели така нареченото си домакинство си срещу Локомотив (Мездра) с 2:1 в среща, която се игра на стадиона на така наречените гости, заради наказанието, което получиха „армейците”. Играчите на Любослав Пенев успяха без много да се напрягат да стигнат до трите точки в последния кръг на „А” група, а наставникът на „червените” пусна в игра 10 юноши на тима. През първата част отборът на Локомотив бе по-дейният на терена, но попадението на Морозс в началото на второто полувреме пресече устрема на отборът от Мездра.

Играчите на Локомотив започнаха по-добре мача, като още в първата минута Каранейчев застраши сериозно вратаря на „червените” Караджов, но младежкият национал се справи с опасността и изби топката. Три минути по-късно Бамба продължи кълбото към Любомир Тодоров, който стреля от воле в аут. ЦСКА отвърна с опасен пробив на Александър Тонев, който напредна от центъра на терена и стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

В 10-ата минута Саша Симонович пое топката, напредна до границата на полето и стреля с вътрешен фалц в левия ъгъл на вратата, но Караджов успя да избие в ъглов удар. След изпълнението му Страти Илиев стреля с глава, но топката мина над вратата. В следващата атака Тодоров центрира в малкия пеналт към нападателя от Кот д’Ивоар Бамба, а Караджов успя да закове топката на самата голлиния. Последваха още няколко опасни атаки на „железничарите”, а Тонев отговори с опасен изстрел, който излезе в аут.

В 17-ата минута Симонович се опита от 25 метра с техничен удар да прехвърли Караджов, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Шест минути по-късно Тонев центрира в малкия пеналт към Тошев, който стреля от 3-4 метра и само добрата намеса на вратаря Георгиев предотврати сигурния гол. Няколко минути след това Симонович бе изведен зад отбраната на „червените” и успя да вкара топката в мрежата зад Караджов, но попадението бе отменено заради засада. В 32-ата минута ЦСКА можеше да открие резултата. Чипев центрира от корнер, а Тошев със задна ножица продължи към Морозс. Латвиецът стреля от 5-6 метра, но застаналият до лявата греда Анев успя да избие топката от самата голлиния. До края на полувремето „железничарите” продължиха да атакуват, но не успяха да материализират игровото си предимство и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

ЦСКА започна много по-добре втората част и още в началните минути Морозс центрира опасно в полето към Тошев, но младият нападател на „червените” остана под топката. Локомотив отговори с опасен изстрел от фаул на Предраг Пажин, който стреля от 30 метра, но топката мина встрани от вратата на Караджов. В 52-ата минута ЦСКА успя да поведе в резултата, след като играчите на Любослав Пенев се възползваха от грешка в защитата на „железничарите”. След центриране отдясно Тонев остави топката за латвиеца Викторс Морозс, който стреля от 10-ина метра, като успя да прекара кълбото през ръцете на вратаря Георгиев.

„Армейците” продължиха да натискат, но с пропуски се отчетоха Тошев и Морозс. В 66-ата минута дойде и най-чистото положение за мездренчани през второто полувреме. Симонович изведе Тодоров очи в очи с вратаря Караджов, но ударът на младият халф на „железничарите” бе изби с крак от стража на домакините. В 75-ата минута Зехиров получи топката в наказателното поле, напредна до самата аутлиния и с много техничен удар от малък ъгъл матира за втори път в мача Георгиев – 2:0. Малко след това Викторс Морозс направи уникален пропуск, след като Кямил навърза няколко защитници на Локомотив. Латвиецът бе изведен в чиста позиция, но останал непокрит, той стреля над вратата.

Играчите на Локомотив все пак се върнаха в мача в 85-ата минута, когато Бамба успя да намали резултата. Лоттас центрира от фаул, Страти Илиев стреля с глава, но Караджов изби топката в краката на нападателя от Кот д’Ивоар, който от 1 метър вкара топката във вратата.

До края на мача мездренчани се опитаха да стигнат до равенството, но вече бе много късно и ЦСКА се поздрави с трите точки.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза