ЦСКА на върха след обрат до 4:1 (ВИДЕО)

Християн Петров и Асприля вдъхновиха "червените" в Коматево

ЦСКА разгроми Крумовград като гост с 4:1 в предпоследния мач от XVII кръг на футболната ни efbet Лига и оглави временното класиране.

„Червените“ спечелиха за 7-и пореден път като гости след обрат в пловдивския квартал Коматево и вече са в серия от 14 срещи без поражение във всички турнири.

Алекс Колев изведе дебютантите в елита напред в резултата в 34-ата минута, но само 4 по-късно Амос Юга изравни. През второто полувреме „армейците“ вкараха още 3 безотвени попадения, дело на Християн Петров (78), резервата Данило Асприля (83) и Марселино Кареасо (90+1), за да съберат 38 точки.

Така те вече имат с 2 повече от Черно море и с 5 от шампиона Лудогорец, който обаче е с 2 мача по-малко.

Треньорът на гостите Нестор Ел Маестро направи 7 промени в състава на ЦСКА в сравнение с мача за Купата на България през седмицата, спечелен с 3:0 срещу Черноморец (Балчик).

Сред титулярите се завърнаха вратарят Густаво Бусато, Матиас Фаетон и Майкъл Естрада, докато голмайсторът Дюкенс Назон и авторът на първите 2 попадения в Балчик - Данило Асприля, се върнаха на пейката.

Срещата в Коматево започна с минута мълчание в памет на бившия наставник на ЦСКА Ферарио Спасов, на Стефка Великова – президент и треньор на клуб Олимпиец Плевен, както и двама състезатели от мъжкия отбор  – Калоян Минков и Симеон Симеонов, които в съботния ден загинаха в катастрофи.

В неделя Крумовград стартира по-добре и още в 3-ата минута Бусато трябваше да се намесва след удар на Алекс Колев.

В 6-ата пък стражът на „Армейците“ само изгледа една топка, която премина покрай гредата след центриране от корнер и изстрел с глава, а ЦСКА отговори с неточен шут на Естрада.

В 20-ата минута Джонатан Линдсет пробва воле, но прати топката високо над целта, а в 27-ата Жеферсон Манярес от Крумовград получи жълт картон. Малко след това той направи още едно нарушение и гостите поискаха да бъде изгонен, но претенциите им останаха неуважени.

Така се стигна до 34-ата минута, в която капитанът на новаците Алекс Колев откри резултата с удар отблизо и изрази бурно радостта си пред феновете на ЦСКА.

Тя обаче бе краткотрайна, защото само 4 минути по-късно „армейците“ изравниха. Също чрез своя капитан – Амос Юга, който отне топката и направи двойно подаване, после топката стигна и до Марселино Кареасо, за да го изведе той в коридор и халфът да изравни с шут в близкия ъгъл от няколко метра – 1:1.

Двете попадения бяха разгледани и потвърдени от системата VAR, а до почивката нови не паднаха и тя дойде при резултат 1:1.

Секунди след подновяването на играта за втората част Кареасо пропусна от чиста позиция, но бе маркирана и засада.

В 52-ата минута Ренан пробва изчистване, което се превърна в коварен удар, но вратарят Благой Макенджиев внимаваше и отрази.

След още 4 минути топката премина покрай гредата на вратата на Крумовград, след шут на Фаетон, а в 64-ата на терена се появи голмайсторът на „червените“ Дюкенс Назон.

Не той обаче, а младият централен защитник Христиан Петров направи обрата пълен в Коматево.

21-годишният бранител бе на точното място в наказателното поле след статично положение и разбъркване, за да вкара отблизо с рикошет своя дебютен гол в елита – 2:1.

Това стана факт в 78-ата минута, а 2 по-рано на терена се появи и Данило Асприля.

Именно той сложи точка на спора 5 минути след попадението на Петров, след като отклони към Назон и нападателят го изведе в коридор, за да може колумбиецът също да вкара първия си гол в елита след летния трансфер – 3:1.

Крайното 4:1 пък оформи Марселино Кареасо в добавеното време на срещата, когато Назон финтира защитник и стреля към вратата, а колумбийското крило засече пред голлинията и подпечата победата на ЦСКА.

Крумовград – ЦСКА 1:4
1:0 Алекс Колев (34)
1:1 Амос Юга (39)
1:2 Християн Петров (78)
1:3 Данило Асприля (83)
1:4 Марселино Кареасо (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 18. Кладей Машедо, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (к), 88. Ренан, 10. Серкан Юсеин, 6. Жеферсон, 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев;

Треньор: Станислав Генчев;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19, Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга (к), 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада;