3. ЦСКА надигра с мъка Видима с 1:0 в Каварна (видео и снимки)

ЦСКА надигра с мъка Видима с 1:0 в Каварна (видео и снимки)

"Червените" в тотална отбрана в последните 10 минути, гостите с инфарктен пропуск, Спас Делев с пореден силен мач

ЦСКА надигра трудно с 1:0 последния в класирането на „А“ група тим на Видима. Двубоят се игра в Каварна заради наказанието на „червените“ с един мач лишаване от домакинство. Двубоят във ветровития град напълни до краен предел трибуните на малкото стадионче и над 4000 зрители, дошли от Добрич, Разград и Дългопол видяха победата на Радуканов и компания.

Двубоят не бе толкова лош като качество, но севлиевският тим даде сериозен отпор. Иначе пазилият идеално вратар на символичните гости Пламен Колев направи лоша грешка в първите секунди на втората част и Спас Делев вкара. Мачът пък завърши с мощен натиск на Видима и инфарктен момент пред вратата на ЦСКА, но Иван Караджов успя да спаси положението.

Мачът на стадион „Калиакра“ започна лежерно. Очевидно ЦСКА имаше много ходове, с които да атакува противника и определено подцени ситуацията. Гостите пък излязоха с подчертано дефанзивна тактика и затвориха подстъпите към тяхната врата.

Първата сериозна опасност дойде в 21-ата минута. Тогава Нелсън пусна към Трифонов отляво, последният стреля, но Пламен Колев изби. В 27-ата най-активният в този мач Спас Делев проби остро отляво в наказателното поле и центрира в малкия пеналт, но нямаше кой да засече топката и тя премина през куп от играчи.

В даденото триминутно продължение се случи най-опасното положение в мача. След центриране топката стигна до Нелсън, който се озова в чиста позиция и от упор стреля силно, но Колев пак спаси.

Втората част започна вихрено за „армейците“. След една пропусната възможност в 47-ата минута Спас Делев пое една топка до дъгата на наказателното поле и стреля. Вратарят Пламен Колев се опита да улови не трудния удар, който идваше в ръцете му, но изпусна топката и Делев направи веднага добавка – 1:0.

Две минути след това Румен Трифонов стреля много силно от 30 метра, но Колев изби със сетни усилия. Последваха 20 минути, в които мачът тотално заспа. В 67-ата минута се случи и най-добрата атака на Видима до момента. Васил Велев пусна много хубав пас вдясно към Владимиров, който центрира по земя към Владинов, но Апостол Попов в последния момент изби топката.

Малко по-късно Мишел Платини, който имаше здравословни проблеми в края на първата част, пропусна да удвои преднината. Румен Трифонов центрира перфектно отляво на главата на бразилеца, който от няколко метра, връхлитайки, стреля с глава, но над вратата. И след това положение играчите на ЦСКА сякаш мислеха, че са спечелили мача.

В последните 10 минути Видима натисна, а Българския Моуриньо дори направи дефанзивни смени като вкара в игра Коста Янев и Четин Садула, за да запази резултата.

В последните секунди обаче Иван Караджов, Апостол Попов и късметът спасиха „червените“, след като след центриране, топката попадна в краката на Иванов, който стреля отблизо по земя, Караджов със сетни сили изби, а след това Иванов не можа да направи добавка, след самоотвержена изява на Попов.

Така, макар и изстрадано, „червените“ постигнаха третата си поредна победа.