3. ЦСКА не успя да вкара и на 10 от Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА не успя да вкара и на 10 от Ботев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Головата суша на червените продължи в шести пореден мач

Все още вторият ЦСКА не успя да победи 10 футболисти на Ботев. Мачът от 25-ия кръг на „А” група и трети плейофен в първата шестица завърши 0:0. Канарчетата играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след втори жълт картон на Даниел Златков в 53-ата минута. Но червените бяха безидейни и останаха без гол, съответно без победа в 6-и пореден мач. Ботев можеше да ги изненада и да постигне първа победа на Армията от близо 30 години насам, но не му достигнаха сили.

ЦСКА започна свежо, но постепенно отстъпи инициативата на Ботев. Двата отбора си размениха по няколко ситуации, като най-чистото се откри пред Иван Стоянов след грешка на Филип Филипов, но Стаховяк парира удара на нападателя отблизо. Вратарят на Ботев беше почти безупречен.

В началото на второто полувреме Даниел Златков получи втори жълт картон и Ботев остана с човек по-малко в оставащите около 40 минути. Но ЦСКА не успя да се възползва. А можеше да стане точно обратното.

Резултатът означава, че ЦСКА може да бъде достигнат от Литекс и Локомотив (София), които играят съответно срещу Берое и Лудогорец.

Галин Иванов започна с шестима българи в състава, което си беше новина. Дебют този сезон направи вратарят Анатоли Господинов, а капитанът Валентин Илиев записа първи минути през пролетта.

„Червените” започнаха в добро настроение и се опитаха да притиснат защитата на гостите. Удари на Фелипе и Иван Стоянов обаче бяха отразени от Стаховяк.

ЦСКА владееше повече топката, действията се развиваха най-вече в половината на Ботев. В 24-ата минута грешка в отбраната на гостите доведе до първо положение. Филипов не успя да запази притежанието на топката на границата на наказателното поле и Иван Стоянов я докопа, като ударът му бе блокиран от излезлия напред Стаховяк.

ЦСКА върна жеста с грешка на Тунчев при изнасянето. Момчил Цветанов обаче би над вратата от 40 метра.

След първия половин час двата състава си размениха по още едно положение. Диагонален шут на Милисавлевич от границата на пеналтерията не позволи на Стаховяк веднага да улови, но вратарят бе по-бърз от дебнещия Иван Стоянов и захлупи. В ответната атака Балтанов изскочи отдясно в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но прати неточно.

Човекът-оркестър в състава на Ботев Иван Цветков можеше да причини главоболия на „червената” отбрана с няколко маркови центрирания. При най-сериозната възможност Балтанов не успя да достигне и да вкара от непосредствена близост.

Ботев се нагоди към играта на ЦСКА и беше по-опасният отбор до почивката. Комбинация между Цветков и Цветанов завърши с неточен удар на последния от дъгата на наказателното поле.

Почивката дойде след повече опити на Ботев и по-чисти ситуации за ЦСКА.

3 минути след подновяването на играта „канарчетата”, които рестартираха по-добре, можеха да поведат. Огнянов, който изигра своя 150-и мач в „А” група, изведе в коридор Данчо Христов, но бекът вместо да потърси Иван Цветков предпочете директен обстрел и прати в ръцете на Господинов.

Даниел Златков обаче причини главоболие на Петър Пенчев, след като направи второ остро влизане и заслужено видя жълтия цвят за втори път и съответно червения. Пепо извърши две смени, като извади най-креативните си състезатели Цветков и Огнянов, а заздрави дефанса с Гамаков и Терзиев.

Но нова грешка на Тунчев с топка в крака можеше да се окаже фатална, но за негово щастие Васев не успя да достигне върнатия към вратаря рисков пас.

Жоаким напомни, че ЦСКА играе с централен нападател с бързо овладяване, обръщане и силен удар, който премина на сантиметри от напречната греда в аут.

Треньорът на Ботев видя, че подопечните му могат да се справят с човек по-малко и пусна Чунчуков вместо Цветанов. ЦСКА не успяваше да създава опасности.

Напрежението се покачи в последните минути. Защитата на ЦСКА беше крайно разконцентрирана. Но изморените пловдивчани не успяха да се възползват. Преди добавеното време Чунчуков проби отляво, но Вальо Илиев успя решително да изчисти в корнер, докато нападателят още обработваше топката и не виждаше свободния Иршак при контраатака.

Стаховяк заключи вратата си в последните секунди и Ботев спечели заслужена точка на Армията, която ги оставя на 6-ата позиция с 38, на 1 зад Берое, който е с мач по-малко, и на 5 от зона Лига Европа.

ЦСКА събира 46 точки  на втората позиция. Отпред е Лудогорец с 51. Отзад са Литекс и Локо София с по 43.