3. ЦСКА отново би Литекс и дръпна с четири точки пред "оранжевите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА отново би Литекс и дръпна с четири точки пред "оранжевите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Венци Василев и Омар Косоко донесоха успеха за "червените"

ЦСКА постигна трета победа над Литекс през сезона, като в мач от 37-ия кръг "червените" взе успех с 2:0 над ловчанлии на "Българска армия". Така "оранжевите" дори не успяха да се разпишат във вратата на "армейците" през този сезон, като четвъртият сблъсък между двата тима завърши 0:0.

Венци Василев в 14-ата минута и Омар Косоко в 61-вата донесоха успеха за "червените". Литекс също имаше своите възможности, дори по-чисти от тези на домакините, но пропуски на Момчил Цветанов и Том запазиха нулата до името на ловчанлии.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

В 75-ата минута гостите останаха и с човек по-малко заради директен червен картон, който Том получи за нарушение срещу Венци Василев.

Точно бранителят на "червените" даде аванс на тима си след перфектно изпълнено заучено положение. Иван Стоянов пусна топката по земя от фаул в наказателното поле. Венци Василев избяга от отбраната на гостите и отблизо разстреля Пиргов.

Две минути преди гола Момчил Цветанов имаше възможност да даде аванс на "оранжевите", но, излязъл сам срещу М'Боли, стреля покрай целта. Малко по-късно и Косоко направи подобен пропуск. Французинът излезе очи в очи с Пиргов, но стреля точно в него.

Най-големият пропуск през първата част направи Том. М'Боли бе излязъл, за да изрита една топка напред, но я подари на Том. Полузащитникът на Литекс обстрелва опразнената врата от сериозна дистанция, но ударът му мина високо над напречната греда.

В началото на втората част отново Том бе най-близо до попадението. След нова грешка на М'Боли, топката попадна в бразилеца, който от малък ъгъл стреля в дясната греда.

В 61-вата минута "армейците" тотално обезкуражиха противника, отбелязвайки втори гол. Тони Силва открадна една топка в средата на терена и пусна топката към Омар Косоко. Французинът преодоля последния в отбраната Илия Миланов и с техничен удар прехвърли Пиргов.

След успеха си, ЦСКА дръпна на втората позиция с четири точки пред Литекс, който има и мач по-малко.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край