3. ЦСКА - Пирин 1:1 в Кюстендил, рефер опорочи мача

ЦСКА - Пирин 1:1 в Кюстендил, рефер опорочи мача

Двата отбора отново не можаха да се победят, ЦСКА с нова грешна стъпка в борбата за титлата

ЦСКА не можа да победи Пирин в първата си среща от изтърпяваното наказание за лишаване три мача от домакинство. Така „червените” направиха нова грешна стъпка в борбата за титлата след 1:1 с „орлетата” на стадион „Осогово” в Кюстендил.

Реферът Георги Йорданов и неговите помощници обаче опорочиха мача. При първото попадение за Пирин топката срещна двете греди и бе изчистена, но ударът бе зачетен като гол. В последните минути на мача пък Маркиньос бе изведен сам срещу Макенджиев, но реферът отсъди несъществуваща засада. Саидходжа върна попадението десет минути преди края на срещата, а Маркиньос пък направи дебют за първи път след мача с Базел от Лига Европа.

Иначе и двата отбора имаха добри възможности за повече голове, но пропуските и на двата отбра си казаха думата.

Ексцесии на стадиона този път нямаше. Пред много малко публика – около 300 зрители, всичко започна и свърши спокойно.

„Червените” бяха доста по-активни през първата част. Отляво Румен Трифонов на няколко пъти отправи отлични центрирания, но нямаше кой да отбележи. Още в 4-ата минута Спас Делев не можа да подложи крак от 2 метра, а малко по-късно и Руи Мигел отправи удар отблизо, спасен от Макенджиев.

В 39-ата минута пък Делев центрира от аутлинията, а Руи Мигел от малък ъгъл с глава преодоля вратаря на гостите, но топката премина покрай вратата.

Втората част започна с гол. В 50-ата минута Драги Коцев нахлу отдясно центрира и Зоран Златковски от воле стреля. Топката се удари първо в горната греда тупна на голлинията и след това се удари и в страничната преди да бъде изчистена. При тази ситуация реферът Георго Йораднов отсъди гол. На повторенията обаче се видя, че такъв нямаше.

В 65-ата минута Маркиньос, който се появи за пръв път след няколко месеца отсъствие, стреля от чиста ситуация близо до гредата. Минута след това пък Даниел Младенов бе изведен сам, но Здравко Чавдаров се справи.

В 68-ата минута Руи Мигел преодоля Макенджиев и стреля, но много слабо и защитник на гостите изчисти от голлинията без проблем.

В 73-ата минута след невероятна грешка на защитата на ЦСКА  Драги Коцев от три метра стреля необезпокояван, но Чавдаров някакси успя да избие.

В последните минути „червените” натиснаха своя съперник. След няколко пропуска се стигна и до 81-ата минута, когато Саидходжа пое топката с гръб към вратата, майсторки успя да се измъкне от своя пазач и с удар с десния крак в долния ляв ъгъл изравни.

В последните минути на срещата футболистите в червено направиха всичко възможно да стигнат до победата, но не успяха.

Вижте имаше ли гол за Пирин или не ТУК

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч