3. ЦСКА разпиля Черноморец (видео)

ЦСКА разпиля Черноморец (видео)

Платини повтори представянето си от мача с Левски, Делев не остана по-назад

ЦСКА се поздрави с категоричен успех 4:0 при визитата си на Черноморец. „Червените” надиграха по всички параграфи бургазлии и временно се изкачиха до втората позиция в класирането. Мишел Платини повтори силното си представяне от мача с Левски и отново два пъти записа именото си на светлинното табло. Спас Делев пък не остана по-назад и прибави своето между попаденията на бразилеца.

През първото полувреме ЦСКА вкара два бързи гола чрез Платини и Делев между 17-ата и 24-ата минути. Муса Койта пропусна да върне интригата преди почивката. През втората част „червените” нанизаха трето попадение, дело на Платини, което ги успокои до края. И когато изглеждаше, че мачът ще завърши с класически успех за столичани, неуморният Спас Делев се подигра с отбраната на домакините и оформи крайното 4:0.

Това е първа загуба за Черноморец този сезон.

В хода на мача стана ясно, че част от феновете на ЦСКА не са били допуснати на стадион „Лазур”, където присъстваха 4000 зрители.

Надиграването започна от първата минута. Още от началото си пролича, че ЦСКА ще бъде отборът, който ще диктува събитията на терена. „Червените” правеха светкавични атаки по фланговете, а освен това осъществяваха разсичащи извеждащи подавания. В 17-ата минута Мишел Платини бе намерен великолепно от Боби Галчев и с прехвърлящ над Паскал Борел удар откри резултата.

Само 7 минути по-късно Маркиньос пусна решителния пас, но към Делев. Бързоногият нападател се измъкна от защитата и с диагонален удар покрай Борел покачи аванса на армейците.

Въпреки резултата, темпото не спадна. Черноморец можеше да върне интригата в 39-ата минута, когато Койта, който най-често тормозеше червената защита, не беше изритал в трибуните чисто подаване, извело го сам срещу Караджов.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:0.

ЦСКА натисна след подновяването на играта. Румен Трифонов пропусна преди да дойде 57-ата минута, когато Мишел Платини вкара вече дежурния си втори гол. Той шутира ниско от свободен удар, топката рикошира в стената и влезе спокойно в долния ъгъл на Борел, който се бе запътил към другия.

Черноморец можеше да отбележи почетен гол в 81-ата минута. Тогава Георги Андонов изпълни фалцово свободен удар, който премина на сантиметри от гредата на Караджов.

Три минути преди края Спас Делев се подигра с домакините. Той се възползва от неразбирателство между Хайри и Старокин и чукна топката в мрежата зад Борел, фиксирайки крайното 4:0.

След срещата ЦСКА е втори с актив 32 точки, колкото има и Левски, на 8 от лидера Литекс. Черноморец е 6-и с 29 точки.