3. ЦСКА развали магията и вкара, но отстъпи с 2:3 пред Ботев (ВИДЕО)

ЦСКА развали магията и вкара, но отстъпи с 2:3 пред Ботев (ВИДЕО)

Тони Силва прекъсна черната серия за "армейците", а през втората част бе изгонен заедно с Пламен Николов

ЦСКА спря черната си серия от 10 двубоя без гол и отбеляза два на Ботев (Пд) на базата на „канарчетата” в кв. Коматево, което обаче не се оказа достатъчно дори и за точка, тъй като отбора на Петър Пенчев успя да отбележи три гола, печелейки сблъсъка от XXX кръг в „А” група. Лазар Марин откри резултата в срещата в 33-ата минута, а Тони Силва вкара така чаканото попадение за „армейците” пет минути по-късно. Балтанов даде преднина на домакините в 50-ата, а Балтанов покачи на 3:1 в 63-ата. Милисавлевич успя да намали на 2:3 в 77-ата, но силите на „червените” не стигнаха за повече и срещата завърши при този резултат. В 55-ата минута прехвърчаха искри на терена и Тони Силва удари Даниел Златков без топка, а Пламен Николов блъсна на земята португалеца, след което последваха директни червени картони за Силва и Николов.

Двубоят на базата в кв. „Коматево” започна изключително динамично, а до четвъртата минута Сънди и Гамаков видяха жълтия цвят след опасни влизания.

ЦСКА първи имаше възможност да открие резултата, но в 17-ата минута Жуан Фелипе опита нещо средно между удар и пас, след което Маркович не успя да засече на празна врата.

Гостите имаха лек превес в първата част на полувремето, а опасен диагонален удар на Тони Силва в 23-ата бе париран от Михаил Иванов.

Нов пропуск на „армейците” в 32-ата направи Маркович, който при бърза контра бе изведен добре отляво, но вместо да напредне с топката реши да изненада излезлия вратар на Ботев и би, но кълбото мина встрани от напречната греда.

В ответната атака пропуските на ЦСКА бяха наказани. Лазар Марин опита да намери Цветков в полето на ЦСКА, но Тунчев бе заел добра позиция и пресече паса, топката обаче се върна в Марин, който от малък ъгъл прати топката в мрежата на гостите за 1:0, бележейки своя дебютен гол в професионалната „А” група.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като Тони Силва сложи край на головата суша от 10 мача за ЦСКА с попадение в 38-ата. Кукоч прати балонно топката в полето на Ботев, където вратарят на домакините излезе неразчетено, Силва скочи и с глава прати кълбото между краката на Иванов, вкарвайки така желаният гол за „армейците”.

Единственото по-сериозно положение до края на първата част се откри пред Галчев в 42-ата, който стреля опасно, но топката мина на сантиметри от сглобката.

Ботев започна по-добре втората част и упражни сериозен натиск в полето на гостите, а в 50-ата минута отбраната на „червените” се пропука за втори път. Иван Цветков центрира от пряк свободен,  Балтанов бе изпуснат от защитата на ЦСКА и засече топката с усилие, отклонявайки точно към вратата на гостите за 2:1.

Второто попадение на домакините увеличи напрежението на терена и в 55-ата Тони Силва влезе в пререкание с Пламен Николов и Даниел Златков, като удари лек шамар на последния, а Николов бутна на земята португалеца. Това доведе до червени картони за Силва и Николов.

Ботев показа по-уверена и спокойна игра и при добра атака по левия фланг „канарчетата” поведоха с 3:1. Лазар Марин се справи с Апостол Попов и намери Цветков, който на границата на големия пеналт би технично, матирайки вратаря на гостите.

ЦСКА не се отказа от битката и в 77-ата минута грешка в отбраната на Ботев доведе до гол на Милисавлевич. Терзиев и Златков пресираха Маркиньос за висока топка, но Терзиев не изчисти добре и подаде на Милисавлевич, който спря на гърди и с плътен удар намали на 2:3.

Последва натиск на ЦСКА, а Фелипе пропусна отлична възможност да изравни след центриране на Милисавлевич, при което футболист на домакините увисна под топката, но и Фелипе не реагира достатъчно адекватно и не засече на метри от вратата.

Ботев успя да удържи нападението на гостите до края на срещата и стигна до първа плейофна победа.

Първо в NS: Без нов вратар в Левски до зимата