3. ЦСКА с 10 от 10 срещу Черно море като домакин за Купата

ЦСКА с 10 от 10 срещу Черно море като домакин за Купата

„Червените“ печелят трофея след последните си 3 срещи с „моряците“

Исторически погледнато, ЦСКА ще срещне на четвъртфиналите за Купата на България един от най-удобните си съперници в турнира – Черно море.

Армейците имат 13 сблъсъка срещу моряците, в които са записали 11 победи, при 1 равен и само една загуба – във Варна.

Поражението на „Тича“ обаче е с цената на отпадане на осминафиналите през 1962-ра.

Тогава Черно море печели с 3:0 първата среща у дома, а на реванша в София губи с 0:2 и така продължава напред.

ЦСКА обаче е безапелационен домакин – 10 победи от 10 мача, включително и двата финала на „Васил Левски“ през 2006-а и 1985-а.

В последните два случая, в които се изправят срещу моряците, червените печелят Купата на България, а ако прибавим и финала през 2006-а, стават три поред.

През март 2021-а ЦСКА надиграва Черно море, воден пак от Илиан Илиев, с 3:1 на „Армията“ в осминафинал, а след това на финала побеждава Арда с 1:0. Тогава треньор е Любослав Пенев.

Десет години по-рано, но вече на четвъртфинал, както е сега, армейците отново бият на своя стадион Морето – 2:0.

През май 2011-а ЦСКА, предвождан от Милен Радуканов, вдига Купата след успех над Славия на финала с 1:0.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа