3. ЦСКА с нов резултатен мач – вкара 6 на Сливнишки герой (видео+снимки)

ЦСКА с нов резултатен мач – вкара 6 на Сливнишки герой (видео+снимки)

"Армейците" записаха категорична победа в първата си контрола, Платини с два гола

ЦСКА постигна убедителна победа в първата си контрола от паузата на първенството. „Червените” се наложиха с категоричното 6:1 над тима от Б група Сливнишки герой в двубой, провел се на стадион „Българска армия”.

Старши треньорът на „армейците” Милен Радуканов бе заложил на голям брой юноши, които се изявиха много добре с червения екип.

Голмайстори в приятелския двубой бяха Хаджиев за гостите, който изненадващо откри резултата. Платини на два пъти, Мораес, Нелсън, Маринов и Якимов изковаха категоричния успех на 31-кратните шампиони на България.

Двубоят започна в умерено темпо, като нито един от двата отбора не успя да създаде нещо по-интересно. Действията бяха мудни, разиграванията се провеждаха предимно в средата на терена и липсваха остри, изненадващи атаки. Докато не се стигна до 15-ата минута. Тогава Денис Халилович допусна много груба грешка, Хаджиев овладя топката, напредна уверено и озовал се сам срещу Иван Караджов го преодоля без проблеми.

„Армейците” реагираха като опарени, въпреки характера на срещата, и три минути по-късно Платини изравни. Нелсън проведе един от традиционните си пробиви, намери бразилеца непокрит в наказателното поле и той от два метра не сбърка.

Момчетата на Милен Радуканов продължиха да играят със самочувствие, без да си дават много зор и стигнаха до втори гол дело на едно от новите попълнения – Жуниор Мораеш. Адемар стреля силно от дистанция, стражът на „героите” изби, Мораеш се спусна към топката, но бе фаулиран от вратаря и главният съдия веднага посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Потърпевшия застана зад топката и след хладнокръвно изпълнения отбеляза в долния ляв ъгъл.

За този двубой наставникът на „червените” разчиташе освен на титулярни футболисти и на доста юноши. Именно един от тях – Люсков – изведе добре Нелсън зад отбраната на съперника, холандецът се откъсна и сам срещу Димитров удвои преднината за своите. При такъв резултат завърши и първото полувреме.

След почивката Радуканов извърши шест смени. В игра влязоха Макенджиев, Карачанаков, Грънчаров, Якимов, Галчев и Янчев. Бившият футболист на Пирин – Антон Карачанаков се включи много добре и на няколко пъти отправи доста опасни центрирания в наказателното поле.

Впоследствие младите Христов и Маринов също се появиха на терена и оставиха добри впечатления с червения екип.

Футболистите на ЦСКА постоянно сменяха позициите си, изпробваха се различни схеми, което допълнително обърка противника. „Армейците” продължиха да доминират и стигнаха до нов гол. След час игра Румен Трифонов напредна по левия фланг, центрира в пеналта, където Платини засече и отбеляза втория си гол.

Своите шансове имаха и играчите на Сливнишки герой, колкото и рядко да им се отдаваха. В 77-ата минута Милатинов бе изведен по великолепен начин, той се озова сам срещу Макенджиев и веднага шутира, но бившето „орле” показа рефлекс и изби в ъглов удар.

Головете във вратата на „героите” обаче не спряха. В 83-ата минута Якимов се озова на удобна стрелкова позиция и с плътен удар вкара петия гол във вратата на Димитров. В заключителните минути Мартин Маринов отправи хубав удар от границата на наказателното поле и покачи на 6:1.

Ето и стартовите единайсеторки:

ЦСКА титуляри: 12. Караджов, 3. Адемар, 8. Трифонов, 28. Халилович, 66. Крачунов, 22. П. Стоянов, 29. Нелсън, 77. Живец, 9. Платини, 17. Люсков, 10. Мораеш

Сливнишки герой титуляри: Димитров, Спахиев, Павлов, Миланов, Величков, Самарджиев, Шмедин, Петров, Хаджиев, Тошев

В събота тимът на Милен Радуканов играе срещу македонския Металург (Скопие), който бе елиминиран от Локомотив (София) в квалификациите на Лига Европа. Спарингът след три дни е с начален час 21:00 и пак ще може да го проследите в пряко предаване от „Армията”.

Иначе програмата ни тази седмица включва куп изненади. Утре от 11:15 ч ще Ви покажем директно финалната пресконференция на Лотар Матеус преди квалификацията на България срещу Англия. В 17:15 ч се пренасяме в хотел „Кемпински”, откъдето ще предадем срещата на Фабио Капело и Джон Тери с родните журналисти. В 18:30 ч пък ще може да гледате на живо първите 15 минути от официалната тренировка на „Трите лъва” на националния стадион „Васил Левски”.

В петък програмата ни предвижда пряко предаване на контролата Славия – Левски от 17:00 ч на стадиона в „Овча купел”. В 21:15 ч пък ще може да слушате 90 минути квалификацията България – Англия!

Игор Йовичевич: Краят на първенството е далече

Специалистът говори след 3:0 над ЦСКА 1948

Валентин Илиев след 0:3: Грешки на растежа

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев изрази разочарованието си от начина, по който тимът му отстъпи с 0:3 на Лудогорец

Кокала води България срещу Беларус

Аматьорският национален отбор на България излиза срещу селекцията на Беларус на старта на европейските квалификации в турнира на УЕФА - Regions Cup.

Мощен Лудогорец продължи с победите - 3:0 над ЦСКА 1948 (ВИДЕО)