3. ЦСКА се препъна и с Миньор (видео)

ЦСКА се препъна и с Миньор (видео)

"Червените” завършиха 0:0 на стадион „Локомотив” в „Надежда”

ЦСКА направи поредната си грешна стъпка в борбата за титла или поне класиране за евротурнирите. „Червените” завършиха 0:0 с Миньор в мач, игран на стадион „Локомотив” в „Надежда” заради наказанието на пернишкия отбор.

Отборът на „червените” като цяло контролира мача, но отново се видя липсата на нападател, който да може да вкара. В стихийния си натиск накрая пък Миньор имаше две страхотно опасни контраатаки, с които можеше да спечели мача.

Двубоят бе много бавен през първата част. Първата сериозна опасност дойде едва в 24-ата минута, когато Миньор направи много опасна контра, от която Витанов не можа да се възползва накрая. До края на 45-те минути нямаше никакви опасности след това.

През второто полувреме. ЦСКА започна агресивно двубоя. В 47-ата минута Спас Делев проби отдясно, след което направи заход вляво и пусна много хубав пас по земя към Трифонов вляво, който стреля от 12-13 метра, но топката срещна горната греда. Минута след това Гранден изведе Мишел Платини вдясно от вратата на Иванов, бразилецът отправи удар в ъгъла, но стражът на Миньор спаси.

След това пък Адалберт Зафиров реши да направи тотална промяна в своя отбор и вкара Руи Мигел и Саидходжа на мястото на Делев и Платини.

Веднага след смените ЦСКА стигна до нови две възможности за гол. Първо след центриране Коста Стоянов надскочи Иво Иванов и отправи удар, който се разходи по голлинията преди да бъде изчистен. Секунди след това при ново центриране нов удар с глава бе спасен от Иванов.

До края на мача „червените” продължиха да натискат, но не можаха да създадат чисти възможности за гол и се разчитаха на центрирания, от които някакси топката да влезе във вратата.

В последните минути на мача пък Миньор беше изключително близо до победата. Първо Петър Петров пропусна сам срещу Караджов отляво на вратата, а след това пак той не можа да подаде на свой съотборник, след като бяха един срещу трима при контра на отбора.

Така ЦСКА загуби две точки в борбата и целите си за титла или евротурнири.