3. ЦСКА сломи бургаската стена след грешка на бранител (видео+снимки)

ЦСКА сломи бургаската стена след грешка на бранител (видео+снимки)

Зику вкара единственото попадение за 1:0 над "акулите" на Херо

Отборът на ЦСКА продължава с добрите си игри от началото на сезона, след като днес „армейците” се наложиха с минималното 1:0 над тима на Черноморец. Срещата се игра на стадион „Българска армия” и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група.

Единственото попадение в двубоя бе дело на румънеца Янис Зику, който бе точен в 79-ата минута след асистенция на Спас Делев и грешка на бранител на „акулите”. Това бе трето попадение в трети официален мач за новата звезда в атаката на „червените”.

Мачът започна равностойно, като наставникът на гостите – Димитър Димитров, бе наситил халфовата линия, което създаваше трудности на „армейците” при организирането на атаки. Първият удар в срещата бе дело на Нелсън от далечна дистанция, ала кълбото премина далеч от вратата на „акулите”.

В 17-ата минута Георги Андонов бе изведен в наказателното поле, но Бандаловски предотврати сигурен гол, след като изби топката от краката на нападателя с хубав шпагат. В 22-ата минута пък, Зику засече красиво кълбото от воле след корнер, но Стоян Колев показа котешки рефлекс и спаси с една ръка.

Така дойде 31-ата минута, когато Зику успя да вкара топката в мрежата на Черноморец, но попадението бе отменено заради засада. В следващата атака Костадин Стоянов проби мощно през центъра, след което се озова очи в очи с вратаря на „акулите”, но Стоян Колев спаси изстрела му с крак.

След преполовяването на полувремето атаките на „червените” станаха много опасни, а футболистите на Черноморец срещаха все по-големи трудности с опазването на двете крила на ЦСКА.

В 42-ата минута Галчев шутира много силно с левия крак извън пеналта, ала Колев успя да избие в корнер. В самия край на полувремето, в 45-ата минута, Делев също се озова сам срещу стража на „акулите”, който отново показа нечовешки рефлекс и спаси с една ръка.

До края на първата част гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувремето започна с по една страхотна възможност за двата тима, като първо Андонов бе изведен сам срещу М’боли, но ударът му от малък ъгъл премина покрай вратата. В ответната атака Янчев центрира меко в наказателното поле, където Платини стреля от воле, ала топката не намери очертанията на вратата на Колев.

След това положение двата тима отново се захапаха в центъра на терена, а в 69-ата минута Делев получи в лявата част на наказателното поле и стреля по земя по диагонала, но покрай вратата. В 74-ата минута пък, Бандаловски бе близо до откриване на резултата, след като засече с глава центриране от фаул, ала топката премина много близо до вратата на бургазлии.

Така се стигна до 79-ата минута, когато „армейците” най-сетне успяха да превземат бургаската крепост, не и без помощта на Жереми, който подари топката на Делев, който продължи за Зику, а румънецът с премерен удар по земя прати кълбото покрай Стоян Колев за 1:0.

След гола „акулите” опитаха да върнат попадението, но силите им не стигнаха за подобно нещо и така те загубиха визитата си на стадион „Българска армия” с минималното 0:1.