3. ЦСКА взе първа победа в "А" група след 4:0 над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА взе първа победа в "А" група след 4:0 над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" се разправиха с "шейховете" за едно полувреме и вече са 7-ми

ЦСКА взе първа победа този сезон. „Червените” спечелиха по убедителен начин, с 4:0 домакинството срещу новака Нефтохимик от 5-ия кръг на „А” група и се изкачиха до 7-ата позиция в класирането. След голове на Марсиньо, Венци Василев и шедьовър на Емил Гъргоров тимът, воден от Стойчо Младенов, се оттегли на почивка с комфортен аванс преди резервата Григор Долапчиев да оформи крайния резултат за удоволствие на феновете на „Армията” през второто полувреме.

Освен красивото си попадение, Бадема тресна и напречната греда през първата част.

Нефтохимик, който създаде едно чисто положение за цял мач, регистрира втора загуба, но остана с точка пред ЦСКА на 6-ата позиция.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Още от самото начало ЦСКА започна да атакува вратата на Нефтохимик. „Червените” изпълниха няколко ъглови удара, от които не успяха да застрашат вратата на „шейховете”. В 13-ата минута обаче Емил Гъргоров удари напречната греда с мощен шут от около 30 метра.

Две минути по-късно „червените” логично стигнаха до откриващо попадение. Марсиньо даде тон за първата победа през този сезон с индивидуален рейд през трима в зелено и точен завършващ удар в долния десен ъгъл на Караманов.

ЦСКА вкара втори гол само за 3 минути. В 18-ата Венци Василев засече в обратния ъгъл центриране на Марсиньо от ъглов удар за 2:0.

След гола и асистенцията Марсиньо отново беше в центъра на вниманието в 24-ата минута, когато шутира към близкия ъгъл от границата на пеналта, но този път Караманов успя да спаси.

Постепенно домакините отстъпиха инициативата, но „зелените” от Бургас успяха да нанесат само няколко неточни удара.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Емил Гъргоров препарира Евгени Караманов с трети гол за ЦСКА. Бадема овладя на границата на наказателното поле, повдигайки си майсторски топката. Последва мощен шут от въздуха, рикоширал в напречната греда и така станал неспасяем за стража на Нафтата – 3:0.

Минута преди това Дюлгеров се пробва с бомба от далеч, но Караманов успя да избие, макар и много трудно.

Почивката дойде, след като Християн Кировски пропусна да направи резултата още по-убедителен. Македонецът изскочи сам срещу вратаря малко след третото попадение, но шутира над вратата.

Второто полувреме премина в ниски обороти.

Нефтохимик стигна до първото си положение в мача в 49-ата минута, когато влезлият Деян Христов шутира под гредата, но Черни успя да избие в ъглов удар.

Гостите изпробваха още няколко удара, главно чрез Петър Димитров, които все бяха неточни.

Така се стигна до 61-ата минута, когато шут на Гъргоров рикошира коварно и Караманов със сетни усилия успя да извади топката пред голлинията.

Нефтохимик постепенно се отказа да търси гола, а пред Християн Кировски се откри втора възможност в мача. Македонецът беше изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но отново стреля неточно. Това предизвика гнева на публиката и тя поиска смяна с Долапчиев.

Стойчо Младенов се вслуша в съвета на феновете и пусна младока, а Кировски напусна освиркан.

Друга резерва в отбора на ЦСКА – Омар Косоко – се включи много добре по дясното крило преди това и именно той асистира за четвъртото попадение, дело на Долапчиев. Нападателят бе изведен отляво в наказателното поле и с техничен удар покрай Караманов направи 4:0 за кеф на „червените” запалянковци.

Долапчиев можеше да вкара и втори гол, след като бе оставен напълно сам в 87-ата минута, но стреля с глава право във вратаря Караманов.

Така след трите поредни равенства и тежката загуба от Лудогорец, ЦСКА се поздрави с първи успех от началото на сезона и събра 6 точки, изкачвайки се в първата седмица.

Класиране:

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза