3. ЦСКА взе само точка в Коматево и падна до третата позиция (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА взе само точка в Коматево и падна до третата позиция (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" завършиха 0:0 като гост на Ботев (Пд) в последния мач на "канарчетата" в първенството

ЦСКА не успя да победи Ботев (Пловдив) и взе само точка, завършвайки 0:0 в мач от 39-ия кръг на "А" група. Така "армейците" слязоха от втората позиция, отстъпвайки я на Литекс, който днес разгроми другият пловдивски отбор с 5:0 на "Лаута".

Това бе последният двубой за "канарчетата" за този сезон в първенството, тъй като в последния ще са отборът, който почива. Последният двубой изобщо за "канарчетата" през тази кампания ще бъде финала за Купата на България срещу Лудогорец на 15 май.

В двубоя липсваха чистите голови положения. Действията бяха концентрирани в средата на терена. Повечето удари бяха от по-сериозна дистанция, като двата отбора имаха възможност да вземат трите точки, но пропуснаха възможностите си.

През първата част играчите на Ботев действаха по-агресивно, като още в седмата минута Лукин имаше възможност да изведе "канарчетата" напред, но М'Боли спаси с крак удара му.

През второто пък ЦСКА пропусна да вземе пълния комплект от точки 10 минути преди края. Силва бе изведен в перфектна позиция. Успя да излезе сам срещу Стаховяк, но ударът му мина високо над напречната греда.

В последната минута от даденото от съдията триминутно продължение гредата спаси "червените". Александру Куртеан бе изпуснат в наказателното поле и румънецът успя да стреля, но ударът му срещна десния страничен стълб на Райс М'Боли.

След равенството ЦСКА има 71 точки и се намира на третата позиция, на точка зад втория Литекс, който е със 72. И двата тима имат по още един мач да изиграят до края на сезона, като "оранжевите" посрещат тима на Левски, докато ЦСКА е домакин на Локо (Пд).