3. Във Варна: Черно море отново се справи с Локо Сф (ВИДЕО)

Във Варна: Черно море отново се справи с Локо Сф (ВИДЕО)

„Моряците“ с трети пореден успех над столичани, този път с 2:1

Отборът на Черно море победи за трети пореден път през календарната година Локомотив (София).

„Моряците“ спечелиха с 2:1 домакинството си от 16-ия кръг на футболната ни efbet Лига и така спряха серията си от 3 шампионатни ремита.

Възпитаниците на Илиан Илиев откриха резултата с дебютен гол на Мади Кета в 32-ата минута. Скоро след почивката Селсо Рапосо (57) изравни, а в 74-ата минута капитанът Васил Панайотов донесе успеха на варненци.

След него те вече имат 28 точки, с точно 3 повече от Локомотив (София), като за тях трябва да благодаря и на вратаря си Георги Георгиев, който направи няколко решителни спасявания, включително и едно в добавеното време на срещата.

Тя стартира ударно, като още преди изтичането на минута Карлос Франса пробва рефлексите на Георги Георгиев от дистанция, но вратарят на домакините с една ръка изби в ъглов удар.

"Морето" отговори с удар с глава на Петар Босанчич, който мина над напречната греда на вратата, пазена от Александър Любенов.

След 11 минути игра Мимито сбърка в своята половина. Красимир Милошев отне топката и стреля от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата. Отговорът дойде мигновено, но Любенов хвана изстреляната от Васил Панайотов топка.

В следващите минути хората на Илиан Илиев обградиха наказателното поле на Локо София и защитата на гостите трябваше да действа решително в няколко ситуации.

След 20-ата минута обаче, гостите бяха по-активни и в 29-ата минута Карлос Франса стигна до една балонна топка, за която Георгиев и Босанчич не успяха да се разберат кой да изчисти. Ударът на бразилеца бе слаб и Матрин Дичев притича, за да изчисти от голлинията.

В 32-рата минута Мади Кета успя да пресече пас на Алан Диас, напредна с топката, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля. Първоначално вратарят Александър Любенов спаси, но топката отново попадна у играча на Черно море, който успя да я вкара във вратата за 1:0.

Десетина минути след почивката Юлиан Ненов засече от 4-5 метра топката с глава, но вратарят на Черно море Георги Георгиев успя да спаси.

В 58-та минута гостите изравниха резултата. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на домакините, а връхлитащият Селсо Рапосо с глава вкара за 1:1.

Четвърт час преди края Мади Кета пусна хитър пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите отляво, а футболистът на Черно море с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

В 77-та и 78 минути на мача вратарят на Черно море Георги Георгиев на два пъти показа страхотен рефлекс, след като спаси опасни удари от близка дистанция на Ивайло Найденов и Алан Диас.

В добавеното време Илия Димитров можеше да донесе точка на Локомотив, но стражът на Черно море Георги Георгиев отново показа класа и успя да спаси след фронталния удар на играчът на гостите.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)  2:1
1:0 Кета (31)
1:1 Рапосо (57)
2:1 Панайотов (74)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 22. Георгиев, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 2. Панов, 32. Дичев, 7. Матеус, 71. Панайотов, 88. Мимито, 31. Беншаа, 20. Кета, 19. Курьор;

Старши треньор: И. Илиев;

ЛОКО СФ (3-4-1-2): 24. Любенов, 22. Найденов, 33. Алан, 3. Петков, 13. Рапосо, 26. Милошев, 44. Кацаров, 39. Вутов, 94. Ненов, 45. Митков, 11. Франса;

Старши треньор: С. Генчев;

СЪДИЯ: Георги Кабаков;

СТАДИОН: "Тича", Варна.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3