3. Във Враца: Ботев и Септември не се победиха в мъглата (ВИДЕО)

Във Враца: Ботев и Септември не се победиха в мъглата (ВИДЕО)

Нулево реми след късна намеса на VAR

Ботев (Враца) и Септември (София) не си вкараха гол в последния мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Още два отложени двубоя остава да се изиграят, за да бъде сложен край на футболната есен.

Двата отбора завършиха при резултат 0:0 срещата помежду си, която се игра при сериозна мъгла на стадион „Христо Ботев“.

Те взеха по точка и от предишния си двубой, приключил при 1:1 в София преди 4 месеца, а сега пропуснаха по няколко добри възможности, като освен тях късно попадение на Чавдар Ивайлов бе отменено след намеса на VAR.

Логично в опитите да се ориентират, двата отбора не създадоха кой знае какви положения преди почивката. Димитър Костадинов опита далечен изстрел, който създаде суматоха пред вратата на Костов в 20-ата минута, но стражът се справи. До края на първата част врачани отговориха с удар на Венцислав Христов, но Шейтанов внимаваше в трудната обстановка и улови.

Началото на второто полувреме предложи повече емоции. Още във 2-ата минута Луис Фелипе изби топката пред голлинията след удар отблизо на Димитър Костадинов, а шест минути след това Даниел Генов принуди вратаря Шейтанов да показва майсторство, избивайки летящата към горния ъгъл топка.

В 72-ата минута врачани бяха на два пъти близо до гол при едно центриране от свободен удар. Брайън Переа центрира, топката попадна в Луис Фелипе, който стреля. Шейтанов обаче застана на пътя на топката и спаси, след това Фелипе прехвърли на другия фланг и Жан-Пиер да Силва опита късмета си, но Александър Тодоров беше застанал пред голлинията и изчисти с глава.

В 84-ата минута врачани вкараха гол, който обаче в последствие беше отменен заради засада на Брайън Переа. След една разменена атака в двете посоки, Ботев Враца стигна до точен удар на Чавдар Ивайлов. Клери Сербер, Мирослав Маринов и отново Сербер стреляха, като все Шейтанов отбиваше. Накрая топката попадна в Ивайлов, който беше точен, но при прегледа с помощта на видеосистемата за помощ на съдиите (ВАР) беше установена засада на Брайън Переа.

След ремито съперниците остават с равен брой точки – по 15, заемайки 12-о и 13-о място в класирането като предимството е за врачани заради по-добрите им показатели.

Стартови състави:

БОТЕВ: 76. Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Луис Фелипе, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Варгас, 15. Маринов, 9. Генов, 91. Христов;

Треньор: Д. Моралес;

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 10. Чандъров, 8. Тодоров, 5. Георгиев, 25. Кабов, 9. Костадинов, 4. Арсов, 26. Миланов, 18. Колев, 11. Ачков, 7. Петков;

Треньор: С. Петров.

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3