3. Възраждане 2020 тръгна с победа над Левски

Възраждане 2020 тръгна с победа над Левски

Две победи за столичния клуб през уикенда

Отборът на Възраждане 2020 (родени 2014 година) тръгна с шумна победа в новото първенство на Футбол 5 в столицата, организирано от Зоналния съвет на БФС. Малките таланти разгромиха втория тим на Левски с 5:2 и не оставиха никакви съмнения, че са един от фаворитите в групата.

Четири гола за победата вкара роденият през 2015 година капитан на отбора Боян Георгиев, а един добави Виктор Туповичарски. Феновете на игрищата в "Надежда" отбелязаха атрактивната и комбинативна игра на малките "възражданци", което донесе огромна радост на родителите и ръководството на клуба.

С победа стартира в първенството и набор 2010. В мач на Футбол 11 на отлично подготвения терен във Враждебна, Възраждане 2020 надви солидния тим на "Спорт за всички". Головете за успеха отбелязаха капитанът Ясин Сали и Йоан Крумов. Треньорът Йордан Димитров направи отлична тактическа постройка и на терена неговият отбор имаше превъзходство през по-голямата част от мача.

Единственото разочарование за клуба дойде в съботната сутрин, когато родените през 2009 година футболисти отстъпиха в равностоен мач на Левски-Раковски с 0:2. Възраждане 2020 имаше своите шансове, но допусна два гола от статични положения в последните 10 минути. Въпреки това оцентата за този отбор е повече от положителна, защото той има в актива си 2 победи. Те дойдоха при гостуването на ДИТ (2:0) и домакинския мач с Победа (6:1).

"Доволен съм от старанието и работата на всички деца. Резултатите не са най-важното, но победите винаги дават необходимото самочувствие и увереност в тренировъчния процес. Нашият клуб се развива в позитивна насока и искам да благодаря на всички деца, родители и ръководството на клуба за тяхната всеотдайност", коментира Йордан Димитров, който е и изпълнителен директор на Възраждане 2020.

Крумовград преподписа със защитник до 2027-ма

Лукас Сантана парафира нов контракт с клуба, тъй като досегашният изтичаше догодина

Димитър Палазов: Червеният картон беше повратният момент

"Засега обстановката е нормална. Все още всичко е наред", заяви той

Йовичевич: Със сигурност ще бъде тежък мач

"В 90 минути всичко е възможно", заяви треньорът на Лудогорец

Киров: Не съм се колебал за Спартак Варна

Специалистът започна с победа ръководството си на "соколите"

България U15 загуби от Исландия в последния мач от турнира на УЕФА в Бояна (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни отстъпиха с 0:2

Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути

Спартак Вн матира Локо Пловдив с късен гол и влезе в топ 4 (ВИДЕО)