3. Възвишен Ботев надигра безобразен ЦСКА и прати високомерен Левски във втора глуха (ВИДЕО+СНИМКИ)

С голове на Гамаков и бившия левскар Балтанов „жълто-черните” тържествуват, а „сините” да се замислят...

Ботев (Пловдив) надигра ЦСКА и победи с 2:0, заемайки шестото място и изпращайки високомерен Левски във втората половина след края на редовния сезон!

„Сините” никога не са завършвали в „А” група по-ниско от седмото място. Сега съвсем заслужено ще имат тази възможност и ще продължат да копаят дъното, докато не започнат да уважават другите отбори, спрат да гледат отгоре и излязат от собствения си изкуствен свят, който създадоха преди десетина години. И не да се молят на ЦСКА, а по-добре да се бяха молили на Ботев и на своите бивши играчи Иван Цветков и Лъчо Балтанов, които отпратиха с лека ръка.

Макар и без наказаните Мариян Огнянов и Цветелин Чунчуков, „канарчетата” катурнаха ЦСКА с нова доза младост. Головете, които паднаха през първото полувреме, вкараха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов, бивш футболист на Левски, който започна сезона именно на „Герена”. Там, където надменността властва, обаче разбират повече…

Двубоят започна на високи обороти. Атаките заваляха една след друга, въздухът в Коматево трепереше. Залогът беше толкова голям, че първите жълти картони не закъсняха – три до 17-ата минута. Прехвърчаха няколко искри, а Стойчо Младенов ревна срещу съдията, за да иска картон на Иван Цветков, след като преди това Стефан Николич беше предупреден за удар в главата на Даниел Златков.

Надъханият Данчо Христов отправи първия удар в мача, но прати неточно над вратата.

При първата си възможност Ботев поведе. След изпълнен свободен удар дълбоката топка беше отклонена от Балтанов извън наказателното поле. Даниел Златков, който вече играеше с превързана глава, я върна от аутлинията на границата на вратарското поле. Там Милен Гамаков я завъртя с глава в обратния ъгъл на увисналия Дивиш и прати в делириум „жълто-черната” торсида в 18-ата минута.

В следващите минути Ботев владееше напълно положението на терена. Темпото леко спадна. Иван Цветков – Професора обаче тормозеше защитата на „армейците”, които като цяло сякаш не знаеха къде се намират. Гостите опитваха да разиграват топката, но надъханите домакини не им позволяваха да владеят по-продължително.

Грешка на Стивън Сънди при изсипване от половината на Ботев доведе до втори гол за домакините. В 39-ата минута Сънди не успя да спре високата топка, Лъчо Балтанов отне, излизайки сам срещу вратаря. С удар покрай Дивиш бившият футболист на Левски удвои.

Със 100-процентова ефективност Ботев вкара два гола до почивката.

В началото на второто полувреме Пламен Николов можеше да вкара и трети гол за Ботев. Защитникът засече с коляно центриране от корнер, с което се разминаха негови съотборници, но прати в аут.

Темпото спадна. ЦСКА се опита да стори нещо в атака. Стойчо Младенов пусна Жоаким и Милисавлевич, който странно бе оставил на пейката. Здравата защита на Ботев обаче не допусна колебания.

Така, Ботев постигна трета поредна победа, събра 36 точки и с 2 повече от Левски зае шестото място в крайното класиране на редовния сезон. ЦСКА допусна трета поредна загуба на нула и остави Лудогорец еднолично на върха – 44 срещу 47 точки.

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)