3. Вчера Стяуа победи ЦСКА при юношите

Вчера Стяуа победи ЦСКА при юношите

Жребият за Лига Европа противопостави ЦСКА на румънския Стяуа, като любопитното е, че двата клуба се срещнаха вчера, макар и на ниво юноши, родени 1993 и 1994 г.

Ако могат да се правят някакви паралели и изводи от показаното при подрастващите, те съвсем не са в полза на българския тим. Вчера в Свищов ЦСКА и Стяуа стигнаха до финал в турнира „Юлиян Манзаров”, протекъл при смазващо превъзходство на румънския тим. Наставник на румънците бе Димитриу Константин, а на „червените” – Альоша Димитров.

Играчите на „Стяуа” откриха резултата още в 6 минута с прецизен удар на Думитриу Иринел, който през 90-те минути бе просто неудържим за българската защита. Румънците действаха изключително грамотно тактически, надиграха съперника и с техника, и с физика.

ЦСКА все пак поизравни играта, но тогава пък пролича неумението да се вкарва от чисти ситуации. В 26 минута Ненов бе изведен отдясно сам срещу вратаря, но напредна и тръгна да го лъже, като топката бе избита в корнер. Отново той бе намерен сам от Георгиев, но този път направи по-сложното и реши да бие от въздуха, като прати топката далеч над вратата.

Румънците дочакаха своя втори удар в 69 минута, когато Александру Станчу с красив удар прехвърли Крушовенски за 0:2. Панов можеше да върне интригата, но изведен сам срещу вратаря стреля право в него.

В 84 минута Иринел съвсем довърши ЦСКА – 0:3, като това бе негов шести гол в трите мача. Едва в края Александър Попов реализира почетен гол за „червените”.

На награждаването след турнира Стяуа обра наградите за най-атрактивен отбор, за най-добър състезател - капитанът Влад Чучану и за голмайстор – Думитру Иринел. Общо отборът вкара 15 и получи само 2 гола по време на участието си в турнира.