3. Верея завърши като лидер група "А" след пета поредна победа, Славия се изложи на Коматево (ВИДЕО)

Ботев ще играе в понеделник с победителя от другата група, където са Пирин и Берое

Верея записа пета поредна победа в Първа лига след 3:2 над Монтана в Ловеч и запази първото място в група „А” на „втората осмица”. В другия мач на Коматево Ботев победи лесно Славия с 3:1 и остана на второто място с точка по-малко – 44 срещу 45.

И Верея, и Ботев се спасяват, като ще играят баражи за Лига Европа, започвайки на кръст срещу първите два отбора от група „В”. Там лидер е Пирин с две точки повече от Берое. В последния кръг орлетата са гости на Локо (ГО), а старозагорци приемат Нефтохимик.

Славия и Монтана ще се борят за оцеляване, стартирайки срещу Локо (ГО) и Нефтохимик съответно. Първите полуфинални плейаути са на 18 май.

В Ловеч с първия си гол за Верея Осман Балд изведе гостите в 9-ата минута, а 20 по-късно Керкар удвои с подобен силен удар през ръцете на вратаря Корин Брокс. Последваха силни минути за Монтана и Сергей Геогиев намали в 32-ата минута, след като бе изведен зад защитата на Верея. После Георгиев се сблъска с вратаря и бе заменен, а Монтана успя да изравни чрез активния Сене. През второто полувреме Верея тресна две греди чрез Керкар. Логичното се случи в 82-ата минута, когато Бен Джемиа също откри головата си смека за Верея, за да донесе успеха за тима на Александър Томаш.

На Коматево Ботев поведе чрез Бризола след подаване с пета на Вутов, който бе с основна заслуга за попадението в 9-ата минута. При гола вратарят на Славия Стергиакис се контузи и резервата му Марио Кирев разочарова с представянето си. Първо Фернандо Виана го изненада в 15-ата минута за 2:0, като тогава сякаш имаше и рикошет. Но при третото попадение Кирев носеше огромна вина. Изкаралият престой в Ювентус страж изгуби една топка в наказателното поле, а после не си направи труда да се върне и Косоко порази мрежата за трети път в 39-ата минута. След почивката темпото спадна, но все пак падна един гол. Той бе почетен за Славия. Божидар Васев центрира и Радослав Апостолов продължи с глава, за да отбележи в собствената си врата за крайното 1:3.

Първите плейофи са на 15 и 16 май, като Верея приема втория от група "Б", а Ботев ще гостува на победителя от другата група. Реваншите са на 19 и 20 май.

2:3 Бен Джемиа (81')

90+2' КРАЙ НА МАЧА!!! Верея завършва като лидер група "А"
83' Внимание: Илиян Йорданое засича центриране от ляво, но праща над напречната греда от непосредствена близост
82' ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ - 3:2!!! Центриране от корнер бе избито от вратаря Брокс на другия край на пеналта. Топката бе върната и от вратарското поле Бен Джемиа я отклони в мрежата
73' Втора греда на Верея! Керкар е изведен, финтира бранител и шутира силно, Брокс с една ръка успява да избие в напречната греда
55' Контра на Верея, Керкар напредва уверено през центъра и шутира ниско, топката минава през ръцете на вратаря и среща десния страничен стълб
51' Силен удар на Сене по диагонала рикошира и е спасен от Пламен Колев
20:02 ч Начало на второто полувреме!
45+3' Край на първото полувреме!
41' ГОЛ ЗА МОНТАНА - 2:2!!! Саер Сене получи с гръб към вратата пред наказателното поле, почуди се какво да прави, измисли двойно подаване с Васев, взе си топката обратно в наказателното поле и стреля под ръцете на вратаря, който изби, но топката се чукна в напречната греда и влезе във вратата за 2:2!
36' Любопитна ситуация. Сергей Георгиев е изведен на скорост и вратарят Колев го пресреща. Двамата се сблъскват и сега лежат в наказателното поле. Както изглежда, реферът няма да даде нарушение, на когото и да е от двамата
32' ГОЛ ЗА МОНТАНА - 1:2!!! Сене извежда в коридор Сергей Георгиев, който играе на ръба на засадата. Капитанът на монтанци забива в близкия горен ъгъл и връща интригата
28' ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ - 2:0!!! Бен Джемиа обърна за Керкар отляво, Керкар си нагласи топката и с хубав удар през ръцете на Брокс удвоява аванса на гостите, които в този момент бяха с човек по-малко, защото Чапаев се контузи
24' Силен шут под гредата на Бандаловски е изваден в корнер от Брокс
23' Претенции на Монтана и по-конкретно на Васев за дузпа. Андреас влезе в пеналта и използва пипане от Здравко Илиев, за да се строполи моментално. Реферът правилно не дава дузпа
18' Точно 12 са феновете на Монтана по трибуните на градския стадион в Ловеч
 9' ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ!!! Контра организираха старозагорци, при която Бандаловски сви на границата на наказателното поле и с плътен удар в горния ъгъл Осман Балд извежда гостите напред в резултата, отбелязвайки първия си гол с екипа на Верея
 19:00 ч Начало на мача в Ловеч

Съставите на Монтана и Верея:

Монтана: Брокс, Вилафане, Бамба, Сар, Игуманович (29' - Чапаев), Иванов, Атанасов, Генов, Георгиев (к) (40' - Иванчевич), Сене, Васев
Резерви: Счекич, Благоев, Веселинов, Дамянов, Ивеля
Верея: Колев, Илиев (60'- Слаев), Енчев, Мунин, Бен Джемиа, Балде, Хасани (46 - Емин), Керкар, Бандаловски (к), Йорданов, Иванов (69 - Домовчийски)

3:1 Апостолов (68' автогол)

90+4' КРАЙ НА МАЧА!!! Ботев остава втори в група "А"
68' ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!!! Васев центрира и Радослав Апостолов продължи с глава, за да отбележи в собствената си врата
66' Внимание: Наско Милев стреля много опасно в близкия ъгъл на вратата на Ботев, но Георги Георгиев хладнокръвно вади в корнер
61' Току-що влезлият Неделев, заменил Вутов, веднага пробва да отбележи, но не успява
20:04 ч Начало на второто полувреме!
45+1' Край на първото полувреме!
44' Най-доброто положение за Славия до момента. Васев стреля хубаво пред наказателното поле, но топката профучава покрай далечния горен ъгъл
39' ГОЛ ЗА БОТЕВ - 3:0!!! Циркаджийска проява на Марио Кирев. Той изгуби топката срещу Виана още в наказателното поле, като влезе в единоборство със съперника. После в лек крос тръгна да се връща към вратата си, а през това време Виана видя Косоко, който без да му мисли много-много порази останалата опразнена половината врата на Славия!
15' ГОЛ ЗА БОТЕВ - 2:0!!! Фернандо Виана изненада Кирев с удар от наказателното поле, който рикошира и прехвърли току влезлия страж
13' Принудителна смяна в състава на Славия. Вратарят Стергиакис е заменен от Марио Кирев, след като получи разтежение при първия гол на Ботев
 9' ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Бризола разстреля Стергиакис след пас с пета на Антонио Вутов
 7' Внимание: Виана отляво центрира ниско на първата греда, там Вутов с пета опитва технично да отбележи, но сантиметри го разделят от вратата на Славия. Много красиво изпълнение
2' Първа възможност за Ботев. Косоко се освободи прекрасно, после взаимодействаха с Вутов, чернокожият нападател стреля от малък ъгъл, но ударът му е блокиран от Андреа Христов
 19:00 ч Начало на мача на Коматево

Съставите на Ботев (Пд) и Славия:
Ботев: Георгиев, Апостолов, Генев, Димитров, Стоянов, Юсеин, Балтанов (к), Косоко, Вутов (60-Неделев), Бризола (85 - Марин), Виана (80-Милко Георгиев)
Резерви: Чворович, Ташолов, Тютюков, Меледже
Славия: Стергиакис (13' Кирев), Андреа Христов, Бранеков, Милев, Васев, Карабельов (71 - Семерджиев), Пашов, Димитров (60-Кръстев), Велев, Майков, Мартинов (к)
Резерви: Тодоров, Петко Христов, Василев, Минчев

Жълти картони: Кристиан Димитров (Ботев), Георги Пашов (Славия)