3. ВИДЕО+СНИМКИ: Лудогорец помрачи вековния юбилей на Ботев

ВИДЕО+СНИМКИ: Лудогорец помрачи вековния юбилей на Ботев

100-годишните "канарчета" преклониха глава пред глада за успехи на "орлите"

Отборът на Лудогорец (Разград) победи с 3:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 1/4-финалите на турнира за Купата на България. „Орлите“ надделяха с голове на Марселиньо през първата част и Александров, и Кабаселе през втората, като по този начин помрачиха вековния юбилей на пловдивчани, който те честваха преди броени дни. В пореден мач футболистите на Ивайло Петев демонстрираха завидно спокойствие и търпение в играта си, като сърцатите прояви на домакините от Ботев не успяха да се проектират в резултата.

Срещата започна при не особено добро състояние на терена на стадион „Христо Ботев“, което предопредели по-тежките условия за игра и красиви атаки. Надиграването между двата тима бе повече на мускули, а не толкова с атрактивна игра.

Още в 4-та минута дойде първата сериозна ситуация, при която страничният съдия Веселин Мишев не видя очевидна игра с ръка на голлинията от страна на играч в жълто-черно. Атаката на Лудогорец се разви добре, след което топката бе центрирана към Гъргоров, който от близо стреля, но играта с ръка на Ивайло Димитров предотврати сигурен гол във вратата на домакините, а и главният съдия не успя да види положението.

Публиката на пловдивчани изтръпна още в началото, но и в следващите минути наблюдаваше по-добри изяви на състава на гостите. В 8-та минута Рахов и капитанът Александров Александров – Кривия взаимодействаха добре по дясното крило, след което обаче не се стигна до опасен удар.

Секунди по-късно офанзивният играч в отбора на Ботев Петър Атанасов овладя топката на много добра, фронтална позиция на около 20 метра от вратата на Голубович, но не успя да демонстрира хубав удар.

В 20-та минута Кривия показа активност и стреля хубаво след като получи от Бачев, но кълбото прелетя в аут. Секунди по-късно гостите ликуваха. Веселин Минев и Мишо Александров развинтиха жълто-черната отбрана, след което крайният бранител центрира много добре към Марселиньо, който с глава вкара за 1:0.

Около десет минути преди края на първите 45 минути на терена на Колежа се получи и меле, в което главни действащи лица бяха Иван Стоянов и Петър Атанасов. Кривия отиде да се разправя с рефера Стефан Спасов за един тъч, след което Стоянов по незнайно каква причина удари без топка Атанасов. Играчите се скупчиха на едно място и образуваха позната грозна сцена за българските стадиони, като Спасов декорира в жълто Иван Стоянов и Петър Атанасов.

В следващите минути гостите от Разград показаха повече самочувствие и спокойствие в атаките си. Марселиньо, Генчев и Стоянов съумяха да отправят нелоши удари към вратата на ботевистите, които обаче не промениха резултата.

Второто полувреме започна с повече търпение от страна на пловдивчани, които явно стриктно изпълняваха наставленията от разбора на полувремето на треньора Милен Радуканов.

В 67-та минута Бонев бе изгонен с директен червен картон от Стефан Спасов след сериозен гаф в централната зона. Бонев се подхлъзна и бе притиснат от Гъргоров, който щеше да му отнеме и да контраатакува остро, но ако Бонев не бе спрял топката умишлено с ръка. Крайното решение бе в ръцете на главния рефер, който показа пътя към душовете на футболиста и остави домакините с човек по-малко.

Около петнадесет минути преди края на редовното време Мишо Александров сам преодоля двама бранители в жълто-черно по дясното крило и върна към вратарското поле, където беше Гъргоров. Само изявата в последния момент на Йордан Христов предотврати втори гол във вратата на пловдивчани.

В 76-та минута спасение вече нямаше и Мишо Александров се разписа за 2:0 с хубав нисък удар с левия крак от около 20 метра след разбъркване в наказателното поле на ботевистите. Две минути преди края Голубович за пръв път имаше работа, като спаси хубав удар на домакините, като секунди по-късно Кабаселе вкара и оформи класиката на стадион „Христо Ботев“.

Така разградчани се поздравиха с убедителна победа при визитата си на сърцатия Ботев пред над 10000 зрители. Жребият за полуфиналите за купата ще бъде теглен в петък, 16 март, в 11 часа в националния стадион „Васил Левски“.

Галерия от мача вижте ТУК!

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3