3. Висла шамароса Литекс в Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Висла шамароса Литекс в Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола и две греди не стигнаха на българския шампион в първия мач

Литекс падна с 1:2 от Висла (Краков) в първия мач от III квалификационен кръг на Шампионската лига. Два гола, единият от които спорно отменен, и две греди не стигнаха на оранжевите за по-добър резултат. Ако българският шампион отпадне на тази фаза на квалификациите, ще играе в плейофите на Лига Европа.

Литекс беше по-добрият отбор през целия мач, но малшанс споходи играчите на Любо Пенев. Те удариха греда в началото и в отговор получиха гол, дело на Ламей. В края на полувремето щастлив рикошет донесе изравняване. Най-добрият за домакините Том се разписа. Второто полувреме се разви по огледален начин, с единствената разлика, че Литекс удари греда чрез Бодуров, а преди това Меликсон от състава на гостите вкара втори гол за тях в 76-ата минута, дошъл след грешка в отбраната на ловчанлии. Попадение на резервата Кодо беше отменено поради странно нарушение и Висла си тръгна с отлична преднина от два гола на чужд терен и един чист.

Литекс започна по-добре мача и в 9-ата минута Христо Янев тресна гредата от свободен удар. Висла обаче издебна ловчанлии и откри резултата в 18-ата минута. Ламей бе изведен зад гърба на отбраната и прехвърли Виничиус за 1:0.

Литекс се хвърли в атака, но оставяше празни пространства отзад, най-вече в зоната на крайния бранител Занев. Националът обаче участваше активно в предни позиции и помагаше на съотборниците си в създаването на положения. Занев изведе Светльо Тодоров в 26-ата минута, но нападателят пропусна от малкия пенал.

В 37-ата минута дойде най-чистата възможност за домакините за изравняване. Миланов остана очи в очи с вратаря, ала стреля ниско в аут.

Висла също пропусна. Чавес изтърва от непосредствена близост.

Светльо Тодоров пропиля ново положение преди в добавената минутка на първото полувреме Том да изравни. Бразилецът се възползва от рикошет и хвърли в екстаз почти пълните трибуни в Ловеч.

Литекс натискаше през второто полувреме. Висла пък се поприбра, явно доволен от гола и играеше само на контраатака. Единственият шанс на оранжевите да стигнат до положение беше по крилата.

В 62-ата минута Том се възползва от грешка на поляците и влезе мощно в наказателното поле, но силният му шут бе избит. Висла пропусна при една контра. Генков проби отдясно и центрира, но играч на Висла се размина с топката и феновете на Литекс си отдъхнаха.

Любо Пенев се опита да промени нещо на терена с включването на новите попълнения Кодо и Флорес. Първият имаше добър шанс, но беше блокиран.

Висла стигна до втори гол в 76-ата минута. Защитниците на Литекс проспаха подаване към Меликсон и той, останал сам срещу вратаря, отбеляза с премерен удар.

Последваха инфарктни минути. Първо Бодуров удари греда, а след това Кодо изравни, но съдията даде фаул на чернокожия играч. Феновете на Литекс се разгневиха и почнаха да мятат бутилки. Съдиите обаче ги видяха и бързо ги прибраха, което може да навлече доста неприятности на българските шампиони.

Така мачът приключи при резултат 2:1 в полза на Висла (Краков). Реваншът е след седмица.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят