3. Витоша и Етър завършиха при равенство в сблъсъка на новаците (ВИДЕО)

Витоша и Етър завършиха при равенство в сблъсъка на новаците (ВИДЕО)

Съперниците си стиснаха ръцете за 1:1 на националния стадион

Витоша (Бистрица) и Етър стигнаха до равенство в двубоя от втория кръг на Първа лига. Срещата, която се проведе на националния стадион „Васил Левски”, завърши 1:1. Голмайстори станаха Иван Петков за „болярите” и Григор Долапчиев за отбора на Костадин Ангелов. Така и двата отбора имат по една точка в актива си.

Първото опасно положение в двубоя беше в полза на домакините. В десетата минута Долапчиев беше изведен добре и отправи удар от движение, но топката премина покрай дясната греда на вратата, пазена от Кирил Акалски.

В 19-ата Витоша прати топката във вратата, след като Николай Христозов завърши след разбъркване в малкото наказателно, но страничния съдия вдигна флага си за засада. Останаха съмнения за коректността на решението, но и от повторенията не стана напълно ясно дали футболист на Етър е отклонил топката към Христозов.

Резултатът беше открит в 30-ата минута. Тогава Димо Атанасов центрира отляво, в наказателното поле Иван Петков скочи и с глава не остави шансове на Михаил Иванов.

Домакините отговориха на предизвикателството с попадение в 38-ата минута. Долапчиев беше изведен от Румен Гьонов с пас между двама защитници в наказателното поле и с удар към далечния ъгъл бившият футболист на ЦСКА и Хасково се разписа.

В края на първата част Александър Александров отправи удар от движение след разбъркване в наказателното поле и след рикошет топката се удари в лявата греда. Преди това гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, но съдията остави играта да продължи.

В началните минути пред Долапчиев се откри отлична възможност да вкара втори гол. Той отново беше изведен в наказателното поле и отправи удар, който обаче премина покрай дясната греда.

До края на двубоя двата отбора се размениха по няколко опасни удара. В последната минута на редовното време отборът на Етър пропиля златна възможност, за да отмъкне победата. Джихат Кямил центрира остро успоредно на голлинията и Тодор Колев засече, но ударът му мина покрай лявата греда.

В следващия кръг Витоша гостува на Левски, а Етър ще играе срещу Верея.

Съставите на двата отбора:

Витоша: Михаил Иванов, Румен Гьонов, Йордан Върбанов, Тодор Гочев, Николай Христозов, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Михаил Петров, Ивайло Лазаров, Пол Офоте, Григор Долапчиев

Етър: Кирил Акалски, Веселин Минев, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Сашо Александров, Йордан Апостолов, Румен Руменов, Цветомир Тодоров, Димо Атанасов, Иван Петков, Иван Стоянов

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза