3. Витоша пак го направи! "Тигрите" оцеляха за втора поредна година в елита! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Момчетата на Росен Кирилов надвиха Монтана с класическото 3:0 на стадион "Славия"

Витоша (Бистрица) остава част от Първа професионална лига! "Тигрите" надвиха с 3:0 Монтана в бараж за място в елита на България и за втора поредна година се спасяват от изпадане във Втора лига.

Срещата не започна особено активно и първите десет минути не предложиха нищо интересно. В 16-та минута Ивайло Лазаров стреля от воле, но намери тялото на противников защитник.

В 23-та Тасев проби отдясно и центрира в малкото наказателно поле, където Цветков стреля с глава, но неточно. В 38-та минута Димитър Илиев спаси сигурен гол, след като изчисти точно пред голлинията.

Втората част започна добре за Витоша, като Седула проби отляво и застраши вратата на Монтана, а малко след това удар на капитана мина над вратата. Така се стигна до 52-та минута и първия гол за Витоша. Христов центрира меко към Доплапчиев, който с акробатичен удар с гръб към вратата откри резултата.

В 73-та минута Гъргоров пробва удар от далечна дистанция, но топката попадна точно в ръцете на Ивайло Василев. Десет минути по-късно отново той стреля опасно, но ударът му се отби в гредата. В 88-та отново той направи пропуск, останал сам срещу вратаря, но нападателят бързо се реваншира не с един, а два гола.

В 90-та минута той успя да отбележи на празна врата след грешка на Василев, а само две по-късно добави и още едно попадение за класическото 3:0.

Витоша - Монтана 3:0
1:0 Долапчиев 52
2:0 Гъргоров 90
3:0 Гъргоров 90+2

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 14. Четин Садула, 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 45. Григор Долапчиев, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов, 10. Георги Амзин

МОНТАНА: 33. Ивайло Василев, 23. Даниел Георгиев, 3. Иван Михов, 4. Галин Ташев, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 22. Сергей Георгиев, 13. Йордан Йорданов, 9. Атанас Илиев, 77. Николай Цветков, 8. Тони Тасев
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА