3. Влади Златинов донесе победата на Берое над Сливен

Влади Златинов донесе победата на Берое над Сливен

"Заралии" излязоха на петата позиция след успеха в отложения мач

Отборът на Берое постигна много важна победа като гост над Сливен с 1:0 в отложен двубой от 1-ия кръг на "А" група.

Като цяло мачът между двата тима не бе особено интересен и през първото полувреме битката се водеше предимно в средата на терена.

Заралии бяха водени в този мач от помощник-треньора Ивко Ганчев, тъй като Илиян Илиев е наказан и седна на трибуните.

Още в самото начало гостите натиснаха своя съперник и Слави Жеков имаше възможност да реализира в 9-ата минута, но капитанът на Берое се засуети и Филипов изби топката от краката му.

Две минути по-късно Христов пробва силен удар към вратата на гостите от Стара Загора, но Илчев се справи и улови кълбото.

Като цяло през първото полувреме почти нямаше голови положение, но впечатление направиха обидите на феновете на Берое към президента на домакините Йордан Лечков.

Второто полувреме бе доста по-динамично и съвсем логично падна и така чаканият гол.

В 57-ата минута Пепи Димитров нацели гредата и изпусна уникален шанс да открие резултата в полза на Берое, но все пак голът падна малко по-късно.

В 63-ата минута Евгени Йорданов подаде към Златинов, който бе с гръб към вратата на Сливен, но се обърна и вкара ефектен гол, с който откри резултата.

До края на мача играта се разкъса и единственото интересно положение бе удар на Диан Генчев в 80-ата минута, който бе спасен от Караманов.

След този двубой, Берое заема 5-ото място в класирането с 10 точки, докато Сливен е на 14-а позиция с 3 точки.

СЛИВЕН - БЕРОЕ 0:1

[0:1] Златинов 63'

СЛИВЕН: Караманов, Филипов, Н. Димитров, Ковачев, Лазари, Миндев (к), Стоянов, Коконов (57 - Василев), Бакалов (85 - Пл. Пенев), Миранда, Христов

БЕРОЕ: Илчев, Томаш, Енчев, Бачев, В. Пенев, Генчев (89 - Минчев), Костадинов, П. Димитров, Жеков (к) (46 - Йорданов), Т. Христов, Златинов (78 - Велев);

Стадион: "Хаджи Димитър", Сливен;

Зрители: 800 души;

Жълти картони: Бакалов, Миранда (С), Илчев, Енчев, Пенев, Димитров, Златинов (Б);

Червени картони: Няма;