3. Вместо футбол, на „Лазур” бе прожектиран хитът „Пълен мрак” (видео)

Вместо футбол, на „Лазур” бе прожектиран хитът „Пълен мрак” (видео)

Мачът Черноморец – Литекс бе прекратен заради срив в енергосистемата на град Бургас

Първият мач от 22-ия кръг на родната „А” група между тимовете на Черноморец и Литекс не завърши. Причина за това бе срив в електросистемата на град Бургас, като мачът бе прекъснат в 15-ата минута при резултат 0:0. По правилник главният рефер Ивайло Стоянов трябваше да изчака 20 минути преди да вземе решение как да се процедира, и след изтичането на този срок и невъзстановяването на електричеството на стадион „Лазур”, съдията от Петрич взе решение мачът да бъде прекратен.

Главният делегат на мача Красимир Кръстев също участва активно във взимането на решението, но не можа да даде ясен отговор кога може да се доиграе срещата. По правилник двубоят трябва да се изиграе 24 часа след неговото прекъсване. Това обаче породи негодувание в лагера на "оранжевите", които обясниха, че не могат да играят утре заради мача им за Купата на България с ЦСКА в сряда. Телевизията, която държи ТВ правата на "А" група пък, също остана разочарован от недоиграването на двубоя, тъй като утре няма да може да го излъчи пряко, тъй като по същото време ще играят отборите на ЦСКА и Славия.

След прекратяването на двубоя веднага плъзнаха слухове за саботиране на мача от страна на "акулите". Както е известно, срещата трябваше да се играе в понеделник, но от спортно-техническата комисия решиха да го изместят за днес, заради ангажиментите на шампионите в турнира за Купата на България. "Акулите" обаче не бяха съгласни с това решение и пуснаха официална декларация за изиграването на мача на първоначалната дата. След като апелите на бургазлии не бяха уважени двубоят остана за днес, но така и не се доигра.