Вратар провали младежите срещу Германия (ВИДЕО)

Пламен Андреев с шокиращи грешки

Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 години претърпя първа загуба в квалификациите за Евро 2025.

„Лъвовете“ отстъпиха след обрат пред фаворита Германия с 2:3 в София, след като поведоха със страхотен гол на Станислав Шопов в средата на първото полувреме.

После обаче звездата на гостите Юсуфа Мукоко изравни, а малко след почивката вратарят ни Пламен Андреев допусна много груба грешка, за да стане обратът факт.

В 69-ата минута отново 18-годишният талант на Борусия (Дортмунд), оценяван на 30 млн. евро, вкара за 3:1, докато крайното 2:3 оформи Никола Илиев след страхотен индивидуален рейд в добавеното време на срещата.

След нея гостите оглавиха временното класиране на група “D”с пълен актив от 6 точки след 2 мача, докато България вече е на 3-о място с 4 пункта от 3 опита.

Нашите се бориха мъжки и дадоха всичко от себе си като бяха равностойни на своя именит съперник в големи периоди от мача, който се игра на стадион „Александър Шаламанов" и в крайна сметка бе решен от неточността на стража ни в началото на второто полувреме.

Припомняме, че момчетата на Александър Димитров започнаха квалификациите с равенство срещу Естония (1:1), след което победиха Израел (0:1) и сега загубиха от Германия преди двете си срещи с Косово U21.

Днешната с Бундестима започна равностойно. В 16-ата минута Мерлин Рьол проби отляво и влеза към центъра и нанесе плътен удар по земя, но  Андреев сигурно спаси. Пет минути по-късно българският таран можеше да се възползва от грешка на Клайне-Бекел, но не се ориентира и вратарят на гостите Ноа Атуболу изби.

В 25-ата минута България излезе напред в резултата при първото си положение. Центриране на Петър Андреев бе изчистено от защитата, но топката стигна до Станислав Шопов, който си я нагласи на удобния ляв крак и с чудесен удар я вкара под напречната греда на Атуболу.

В 35-ата минута страхотен пробив на Юсуфа Мукоко завърши с удар на Максимилиан Бейер, който попадна в ръцете на Андреев.

Пет минути по-късно тимът на Германия изравни. Мукоко елиминира българския капитан Християн Петров още с поемането на топката и със силен удар в близкия ъгъл вкара топката зад гърба на Андреев - 1:1.

В добавеното време на първата част удар с глава на Клайне-Бекел под гредата бе изваден отлично с една ръка от Пламен Андреев в корнер.

Втората част започна много лошо за родни тим. В 49-ата минута Мукоко центрира леко отдясно, като топката отиваше в ръцете на Пламен Андреев, но тя мина под плонжа му, отклони се и премина голлинията.

В 69-ата минута Мукоко оформи хеттрика си в мача. Той получи пас на празна врата от Ансгар Кнауф отдясно и с глава необезпокояван насочи топката в мрежата.

В 75-ата минута Андреев не се намеси много добре при удар на Карим Адейеми, но Бейер не бе убедителен при добавката и Християн Петров изби пред голлинията.

В добавеното време на мача Мартин Сораков подаде на Никола Илиев, който прави с финт на земята капитана на гостите Кенет Шмид и с плътен удар вкара втори гол за българските таланти.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ U21: 23. Пламен Андреев, 15. Мартин Атанасов, 4. Християн Петров (к), 5. Велко Йеленкович, 2. Мартин Стойчев, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 20. Кристиян Стоянов, 10. Никола Илиев, 9. Георги Николов, 11. Петър Андреев;

Резерви: 12. Дамян Христов, 3. Емануел Мирчев, 7. Роберто Райчев, 14. Даниел Хвойнев, 16. Ефе Али, 17. Мартин Сораков, 19. Николай Златев, 21. Симеон Василев, 22. Асен Митков;

Селекционер: Александър Димитров;

ГЕРМАНИЯ U21: 1. Ноа Атуболу, 16. Лука Нетц, 5. Кенет Шмидт, 16. Колин Клайне-Бекел, 2. Леандро Моргала, 8. Мерлин Рьол, 18. Роберт Вагнер, 21. Максимилиан Бейер (к), 7. Ансгар Кнауф, 9. Юсуфа Мукоко, 11. Карим Адейеми;

Резерви: 12. Йонас Урбиг, 3. Натаниел Браун, 4. Брайт Арей-Мби, 10. Ник Волтемаде, 13. Юлиан Айчбергер, 17. Браян Груда, 19. Тим Лемперле, 20. Паул Небел, 22. Тим Брайтхаупт;

Селекционер: Антонио ди Салвио.