3. Вутов бележи със странична ножица, Неделев изпусна дузпа и се контузи при 1:1 със Стал (ВИДЕО)

Антонио Вутов с красив първи гол за Ботев, дебют за Фернандо Виана

Антонио Вутов отбеляза страхотен гол със странична ножица, а капитанът Тодор Неделев изпусна дузпа при равенството 1:1 между Ботев (Пловдив) и елитния украински Стал (Камянск) в контрола в турския курорт Белек.

Голът на Вутов беше първи за „канарчетата” по време на зимната подготовка след загубите с 0:2 от унгарския Хонвед и 0:3 от унгарския Пакси.

Новото попълнение Фернандо Виана дебютира в последната четвърт от мача. Капитанът Лъчезар Балтанов също започна от първата минута след половин година лечение на контузия. Днес обаче Серкан Юсеин получи контузия и още в 11-ата минута беше заменен.

В 16-ата минута Тодор Неделев центрира, Вутов засече с атрактивна странична ножица от 13-14 метра и откри резултата след неумела намеса на вратаря на Стал.

Гол с глава на украинците след статично положение в средата на първата част беше отменен със засада.

В началото на втората част Роман Дебелко засече с глава центриране от корнер и изравни за Стал, правейки безпомощен Иван Чворович.

Омар Косоко спечели дузпа за Ботев в 51-ата минута, но Тодор Неделев нацели лявата греда с ниския си удар от бялата точка.

Накрая турският рефер даде петминутно продължение, в което капитанът на Ботев (Пд) бе контузен след изключително грубо влизане в гръб.

Следващата контрола на Ботев е в сряда от 16:00 срещу македонския Пелистер на Наджи Шенсой.