Юношите на Лудогорец загубиха с дузпи финала срещу Цървена звезда

В редовното време мачът завърши наравно 1:1.

Лудогорец загуби драматично с 4:5 след изпълнение на дузпи срещу Цървена звезда във финала на международния турнир по футбол VIVACOM CUP 2023 за юноши U15.

В редовното време двубоят между двата отбора завърши наравно 1:1.

Още в шестата минута вратарят Алекс Панайотов спаси коварна топка, която летеше под напречната греда. В 17-ата минута Лудогорец откри резултата чрез Ястиян Георгиев, но осем минути след това футболист в зелено си отбеляза автогол и сърбите изравниха.

В 29-ата минута Николай Попов беше изведен очи в очи със стража на Цървена звезда, но той спаси удара му.

След почивката Джем Андонов нахлу отдясно в 40-та минута и стреля, но топката беше избита от вратаря. При добавката на Андонов бранител изби от голлинията.

В 44-ата минута Алекс Панайотов се намеси след шут от границата на наказателното поле, а в 64-та минута спаси и дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

В 70-ата и последна минута от редовното време Николай Попов проби и остана сам срещу вратаря, но ударът му беше блокиран.

Динамо Киев надви Гетика с 12:0 и се нареди на трета позиция в крайното класиране, докато Академия Грозданоски победи Академия Удинезе с 4:1 и зае петата позиция в турнира.

В церемонията по награждаването участие взеха старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев, изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев, както и директорът на школата на "зелените" Радослав Комитов.