3. Заглавията в пресата след мача на Коматево: ЦСКА свали гащи, Левски го издуха

Заглавията в пресата след мача на Коматево: ЦСКА свали гащи, Левски го издуха

"Бай, бай Левски, добре дошъл Ботев!", "Ботев и ЦСКА пратиха Левски в ада", "Ботев тресна ЦСКА, прати Левски при изпадащите"

Заглавията в българските печатни издания след двубоя между Ботев (Пловдив) и ЦСКА от 16-и март 2015 година:

"Меридиан мач":  ЦСКА свали гащи, Левски го издуха

ЦСКА се надупи грозно на Ботев в последния кръг от редовния сезон на „А" група! „Канарчетата" биха с  2:0 в Коматево разпасаната команда в „червено" и по този начин пратиха Левски да играе с аутсайдерите във втората шестица. Представянето на отбора на Стойчо Младенов бе под всякаква критика, като за 90 минути „червените" не успяха да създадат нито едно голово положение. Попаденията за пловдивчани, дело на Гамаков и Балта-нов, дойдоха с любезното съдействие на защитата на ЦСКА и вратаря Дивиш, феновете на „червените" в Коматево обаче не приеха тежко отдалечаването с 3 точки от лидера Лудогорец в битката за титлата и заедно с привържениците на Ботев пееха песни срещу Левски и спортно-техническия директор на „сините" Георги Иванов-Гонзо.

Левски е във втората шестица! Мрачните прогнози на феновете на „сините", че отборът им ще рита с аутсайдерите в първенството, вместо да се бори за челните позиции, се оправда, след като Ботев победи ЦСКА с 2:0 и зае заветното 6-то място в редовния сезон.

Играта на отбора на Стойчо Младенов бе под всякаква критика, като за 90 минути тимът не успя да създаде нито едно голово положение. А показаното срещу Локо (Сф) и Берое бе направо страхотно, с оглед на неделното представление на „червените". Дали заради огромния фенски натиск за загуба, дали поради нареждане отгоре, ЦСКА не приличаше на себе си и спокойно клубът може да бъде атакуван, че е легнал на Ботев, с което се отдалечи на 3 точки от лидера Лудогорец.

"Тема спорт": Бай, бай Левски, добре дошъл Ботев!

Ботев Пловдив изигра голям мач и победи ЦСКА с 2:0 на базата си в Коматево. Головете отбелязаха Гамаков и Балтанов през първото полувреме. Успехът прати жълто-черните в първата плейофна шестица за сметка на Левски, който ще доиграе сезона, срещайки само отбори от долната половина на таблицата.

Загубата бе трета поредна за ЦСКА след тези срещу Локо Сф и Берое. Червените отново не играха нищо и влизат в плейофите с три точки по-малко от лидера Лудогорец.

Така плейофите ще минат без вечното дерби ЦСКА -Левски и пловдивското Ботев - Локо.

"Труд": Ботев и ЦСКА пратиха Левски в ада

Най-ужасният сценарий за „Левски” е факт - „сините” ще играят във втората шестица на „А” група!

Имаше ли уговорка на мача „Ботев” - ЦСКА? Естествено, доказателства няма. Гостите играха много слабо и загубиха с 0:2. „Червените” играха по-зле дори и от първите 2 двубоя на старта на пролетта - 0:2 от „Локо“ (Сф) и 0:1 от „Берое“. Но може би кризата при “червените“ наистина е голяма. За първи път в кариерата си Стойчо Младенов стига до 3 поредни загуби като треньор.

Комисарят на БФС Марио Костурков бе на стадиона и наблюдаваше без емоции. От него се чака доклад погазен ли е феърплеят. „Ботев” се хвърли здраво и заслужено победи. Още през първото полувреме вкараха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов. При второто попадение освен препълнените „жълто-черни” трибуни изригна и секторът с фенове на ЦСКА. През последните дни не остана „червен” ултрас, който да не призове отбора да загуби в името на... унижението на вечния съперник „Левски“. Капитанът Александър Тунчев се контузи и излезе още преди почивката. А Стивън Сънди „благородно асистира” за втория гол на „Ботев”. На трибуните не бяха „червените“ шефове Александър Томов и Александър Тодоров.

ЦСКА още няма гол през 2015 година и с основание има право да се притеснява. Изоставането от „Лудогорец” вече е 3 точки. Разбира се, то не отчайващо, ако не е факт ... отчайващата игра на 31-кратните шампиони.

В този мач „Ботев” заслужи аплодисментите. За седмица отборът спечели две дербита - с „Локо” (Пд) и ЦСКА. Накрая и „жълти” и „червени” в един глас запяха песен за „синята тишина” и обиди против Георги Иванов-Гонзо. Футболистите на ЦСКА тръгнаха за извинение към феновете си, а те се радваха като на победа.

А ужасът на „Левски” тепърва предстои.

"24 часа": Ботев тресна ЦСКА, прати Левски при изпадащите

„Ботев" удари с 2:0 ЦСКА и така прати „Левски" във втората шестица на първенството. Гостите бяха абсолютно бези-дейни, като за 90 минути отправиха само един точен удар във вратата.

Първият гол падна в 18-ата мин, когато Милен Гамаков наказа неразче-тено излизане на Якуб Дивиш. В 39-ата Стивън Сънди подари топката на Лъчезар Балтанов и той вкара за 2:0. Балтанов бе първото ново попълнение на Георги Иванов-Гонзо през лятото, но бе натирен, без да изиграе и минута за„сините", и подписа с пловдивчани. След мача той категорично отказа да коментира ситуацията със „сините", след като съдбата му помогна да си отмъсти.

След мача Стойчо Младенов директно намекна за оставка. „Каквото и да кажа в такъв момент, ще бъде разтълкувано различно. Но в този мач бяхме изгаснали отвсякъде. Бяхме безопасна игла. Трябва ми една вечер да премисля всичко , заяви наставникът на „червените".

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)