3. Загорчич: Предпочитам Черноморец пред Ботев (Пловдив)

Загорчич: Предпочитам Черноморец пред Ботев (Пловдив)

Треньорът на Славия коментира следващия съперник на "белите" в Купата на България

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов заяви, че в момента всички в тима мислят за отложения двубой с Лудогорец на 26 ноември (събота), а не за купата. Там белите стигнаха до осминафиналите след продължения срещу втородивизионният Спортист в Своге, когото надиграха трудно с 2:1.

Победният гол вкара Тони Тасев от дузпа в 94-ата минута. В края на първата част Венци Керчев бе дал аванс на гостите, а Русинов изравни в 71-ата.

На 1/8-финалите Славия ще приеме победителя от двойката Черноморец Балчик – Ботев Пловдив, които играят на 25 ноември (петък).

„Нормално е да трепериш, като подценяваш съперника си. Всеки път казвам, че не трябва да се подценява нито един отбор. Трябваше да подходим по-сериозно и да си решим рано нещата, а не да играем още 30 минути. Най-важното е, че се класирахме за осминафиналите. Но първо ще мислим за Лудогорец, а не за купата. Там сигурно ще играем с Ботев Пловдив. Не мисля, че ще стане изненада в Балчик. Излизаме срещу Лудогорец и играем здраво. Каквото дойде и стане, такова. Славия е побеждавал Лудогорец, но не искам повече нищо да коментирам преди мача. Всеки, който участва за купата още от 1/32-финалите ще каже, че има амбиции за купата. Продължават да съществуват и двете опции за Европа и през първенството и през Купата на България“, сподели босът на белите пред „Тема Спорт“. Относно претенциите на домакините към съдийството Стефанов бе категоричен: „И двата им отменени гола бяха от явни та по-явни засади, а дузпата – чиста“.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич пък си пожела за съперник на осминафиналите Черноморец Балчик. Белите са домакин в следващата фаза.

„Доволен съм само от резултата. Не играхме както искахме. Трябваше да контролираме нещата. Успяхме да вкараме в последната минута на първото полувреме гол и след това направихме груби грешки в защита. Позволихме на противника да изравни. Тогава вече беше на всяка цена да вкараме. Спечелихме дузпа и победихме с 2:1, но хич не съм доволен. Цяла седмица говорихме да не подценяваме, да сме концентрирани. Най-важното за нас е, че спечелихме мача. Ще гледаме и първенството, и купата. Предпочитам Черноморец Балчик пред Ботев Пловдив за следващ съперник“, каза Заги.

Рибарски: Знаехме, че ще имаме шансове и ги оползотворихме