3. Жалка и слаба ЦСКА продължава да затъва - 0:0 срещу Калиакра

Жалка и слаба ЦСКА продължава да затъва - 0:0 срещу Калиакра

Каварненци можеха да си тръгнат дори и с трите точки от "Васил Левски" при малко повече късмет

ЦСКА допусна поредната си издънка в родния шампионат. Момчетата на Гьоре Йовановски направиха 0:0 срещу храбрия отбор на Калиакра (Каварна) на стадион "Васил Левски" в двубой от 10-ия кръг.

Това бе дебютният мач за новия наставник на каварненци Антони Здравков, който показа, че знае как да преобрази отбора.

"Червените" стартираха по-силно и още в 5-ата минута Спас Делев можеше да открие резултата в полза на домакините, след като засече едно ниско центриране на Грегъри Нелсън, но Йордан Господинов успя да улови топката.

В следващите минути до края на полувремето обаче срещата бе напълно равностойна и футболистите на Гьоре Йовановски не показаха с нищо, че са по-класният отбор на терена.

Калиакра се държеше мъжки в този двубой и защитата на тима спираше набезите на "червените", които не бяха особено често явление в двубоя.

Гьоре бе пуснал като титуляри в офанзивен план двама футболисти, които се намират в ужасно слаба форма - Мишел Платини и Спас Делев, което логично говори защо "червените" не успяха да си осигурят бързо така търсения гол, който да успокои отбора.

Първите десетина минути на срещата бяха доста скучни и не се случи нищо кой знае колко опасно пред двете врати, като изключим положението в 5-ата минута.

В 14-ата минута Павел Виданов игра с глава, но ударът му бе неточен и излезе в аут. В 20-ата минута се откри най-доброто положение за домакините.

Спас Делев излезе на много добра позиция един срещу един с Детелин Димитров, но не успя да го излъже и топката му бе отнета. Бившият футболист на Пирин не успя да материализира най-добрата възможност на своя отбор през първото полувреме и си навлече гнева на съотборниците си и треньора.

В 26-ата минута ЦСКА получи много тежък удар, тъй като загуби младия Мартин Дечев, който се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Румен Трифонов.

В следващите минути в срещата нямаше кой знае колко интересни положения.

В 31-ата минута Кючуков стреля, но топката не успа да стигне до вратата на Мболи, а само две минути по-късно удар на Тиеро срещна тялото на Мартин Димов, а домакините претендираха за дузпа, каквато нямаше.

До края на полувремето като цяло не се случи нищо интересно и нулевото равенство се запази.

На почивката логично слабият Делев бе заменен, а на неговото място Йовановски пусна Александър Тонев, който играе на същата позиция.

В 47-ата минута пред Маркиньос се откри добра възможност да обстреля вратата на гостите от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

В 50-ата минута пред резервата Тонев се откри много добра възможност да отбележи гол, но ударът на младока бе париран от Данчо Господинов.

Безпомощността в нападението на ЦСКА си каза думата и в 58-ата минута в игра влезе ирландският национал Килиан Шеридън на мястото на безумно слабия Мишел Платини.

Две минути по-късно именно ирландецът даде началото на добра комбинация, която завърши с неточен удар на Уилям Тиеро.

В 70-ата минута Шеридън подаде към Грегъри Нелсън, но ударът на холандеца мина покрай страничната греда.

Пет минути по-късно Четин Садула напредна по крилото, но ударът му парира в крака на Румен Трифонов и топката излезе в корнер за Калиакра.

В следващите няколко минути гостите се активизираха, но Александър Младенов прпопусна да направи така, че Калиакра сензационно да поведе в резултата.

Първо, той отправи прекалено слаб удар в 82-ата минута, въпреки че бе на много добра позиция, а няколко минути по-късно при ситуация двама на двама, нападателят не комбинира с Четин Садула, който бе на добра позиция и можеше да вкара, и предпочете да играе индивидуално, но топката му бе отнета.

До края на срещата не се случи кой знае какво интересно и двата тима си поделиха по точката.

ЦСКА - КАЛИАКРА 0:0

ЦСКА: Мболи, Дечев (26, Трифонов), Акуаро, Виданов (к), Минев, Тиеро, Трекаричи, Маркиньос, Нелсън, Платини (59, Шеридън), Делев (46, Тонев)

КАЛИАКРА: Господинов, Петров, А. Димитров, Димов, Д. Димитров, Кючуков (к), Бонев (81 - Събев), Марков (61 - Стефанов), Раденцов, Садула, Александров (75 - Младенов)