3. Жалко! ЦСКА загуби незаслужено в Истанбул (видео)

Жалко! ЦСКА загуби незаслужено в Истанбул (видео)

"Червените" играха страхотно срещу Бешикташ, но късметът не бе с тях

Отборът на ЦСКА направи много силен мач при гостуването си на Бешикташ, но за съжаление загуби злощастно с 0:1.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от Група "L" на Лига Европа, който се игра на препълнения "Инюиню".

Като цяло двубоят бе равностоен, въпреки че домакините се стремяха да владеят повече топката.

И пред двете врати имаше добри голови положения.

Определено си личеше, че в редиците на Бешикташ има доста проблеми, тъй като "Черните орли" играха доста безидейно на моменти.

Не може да не се отбележи, че най-силният футболист в редиците на ЦСКА бе завърналият се след травма Костадин Стоянов, който напълно обезличи набезите на атакуващите футболисти на турския гранд.

Срещата на стадион „Инюню" започна доста скучно и чистите голови положения пред двете врати ги нямаше.

В 6-ата минута Табата стреля от 30-ина метра, но топката мина над вратата на Мболи. Две минути след това Халошко направи фрапатен пропуск, след като преодоля Виданов и отправи удар към вратата на ЦСКА, но той му мина над напречната греда.

В 17-ата минута Маркиньос намери Нелсън по лявото крило, той подаде на притичалия Тиеро на границата на полоето, но ганаецът се засуети и топката му бе отнета.

Пет минути след това Маркиньос стреля от 20-ина метра, но топката мина на около метър от десния страничен стълб на вратата на Бешикташ. В 31-ата минута Шеридън направи страхотен пробив по лявото крило и подаде на Тонев, но юношата на „армейците" сбърка в паса към Тиеро.

В самия край на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в рамото на Костадин Стоянов, но реферът даде знак играта да продължи. Така двата тима логично се отттеглиха на полувремето при нулево реми.

В 48-ата минута Нобре стреля с левия крак, но топката мина на около метър над напречната греда. В ответната атака Маркиньос намаери Нелсън по лявото крило, холандецът веднага стреля с левия крак, но стражът на Бешикташ парира удара му.

В 61-ата минута Маркиньос малко изненадващо стреля от пряк свободен удар, топката попадна в краката на Шериодън , който от 5-6 метра стреля в аут.

В 66-ата минута Трифонов направи груба грешка, Гути пое топката и стреля, но отново коженото кълбо мина над вратата на Мболи. Три минути след това Табата направи уникален пропуск, след като остана очи в очи със стража на „армейците", но алжирския страж успя със сетни сили да избие в корнер.

В 71-ата минута Шеридън изпусна уникален шанс да открие резултата, след като топката попадна в него след центриране от фаул, но ирландецът стреля право в тялото на защитник. Четири минути след това Мболи се намеси перфектно след страхотен изстрел на Хилберт от далечно разстояние. В 84-ата минута Куарешма стреля в тялото на защитник, Гути овладя топката, но Мболи се намеси отново перфектно и улови.

По всичко си личеше, че двубоят ще завърши при равенство, но в 89-ата минута след едно центриране на Гути от фаул, топката попадна право на главата на Фабиан Ернст и той оформи крайния резултат в този мач.

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч