3. "Железничарите" на Окука се удавиха в морето (видео)

"Железничарите" на Окука се удавиха в морето (видео)

Локо (Сф) падна от Черно море с 1:2 и битката за Европа става ожесточена

Локомотив (София) допусна домакинска загуба от Черно море (Варна) с 1:2 в 27-ия кръг на „А” група.

С два гола за моряците на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда” се отличи бразилското крило Адемар, който бе точен в 15-ата и 58-ата минута на срещата. Нелеп автогол за 1:1 пък си отбеляза Никола Домакинов в 37-ата.

Така „железничарите” от претендент за титлата са на път да загубят борбата си за място в евротурнирите. Локо (Сф) са 3-и с 52 точки, на две пред четвъртия Левски. Черно море са 7-и с 43 точки.

Срещата започна със силен домакински натиск на Локомотив и още в 24-ата секунда Генков имаше отлична възможност за откриване на резултата. Последваха още няколко добри атаки към вратата на варненци до 10-ата минута, които обаче останаха безрезултатни.

Постепенно играчите на Черно море преодоляха първоначалното си стъписване и в 15-ата минута откриха резултата. Бразилският футболист на "моряците" Адемар навлезе добре в пеналта на домакините, стреля по диагонала, топката срещна левия стълб на Левашки и влетя в мрежата му.

„Железничарите” бяха в шок от гола и в следващите 15-ина минути не успяха да затруднят Пиргов. В 37-ата минута обаче резултатът бе изравнен след нелеп автогол. Дафчев центрира отляво и защитникът на гостите Домакинов отклони кълбото в собствената си мрежа, миг преди Пиргов да го улови – 1:1. До края на първите 45 минути футболистите на Локо (Сф) вдигнаха оборотите.

В 43-ата минута Дафчев центрира, Златински игра с глава, но след неговия удар топката срещна гредата.

Така 1:1 след първата част между Локомотив (София) и Черно море (Варна).

Столичните „железничари” започнаха силно втората част, като Дафчев и Камбуров бяха близо до попадението. При удара на нападателя топката срещна ръката на Александров, но главният съдия Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.

В 58-ата минута обаче варненци за втори път поведоха в резултата. Божилов стреля слабо извън наказателното поле, Левашки сгреши фатално и Адемар не сгреши при добавката, вкарвайки втория си гол в мача. Драгомир Окука моментално реагира и направи две промени в състава си – на терена се появиха Атанасов и Митев, а малко по-късно и Горанов.

Атаките на Локомотив обаче не бяха достатъчно остри, за да затруднят защитата на Черно море. До 80-ата минута чисто голово положение за „железничарите” нямаше. Тогава Златински стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата. В даденото добавено време и Камбуров се опита да намери мрежата, но не успя.

Така Локомотив загуби с 1:2 от Черно море, а феновете на „железничарите” издигнаха транспарант „Цунете се с Батков кучки", намеквайки, че техният любим тим е играл за Левски в този мач.