3. Жилина ужили и Литекс! Чао, Шампионска лига

Жилина ужили и Литекс! Чао, Шампионска лига

Шампионите се сгромолясоха в Словакия и паднаха с 1:3, Ивелин Попов прецака отбора с глупав червен картон

Край на мечтата за ново участие на български отбор в Шампионската лига. Това стана факт, след като Литекс загуби с 1:3 при гостуването си на Жилина в мач реванш от третия предварителен кръг на турнира на шампионите. Така с общ резултат 2:4 българският отбор отпада, но има шанс да влезе в групите на Лига Европа, ако победи съперника си в идния кръг. Ловчанлий поведоха в резултата на „Под Дубном”, но само за няколко минути всичко за Ангел Червенков и компания се срина, след като отборът допусна изравнителен гол, а капитанът Ивелин Попов прегоря и си изкара червен картон, след който всичко в мача вече беше ясно. Така Жилина, подобно на БАТЕ Борисов, се превърна в кошмар за българските отбори, след като след Левски, успя да се разправи и с Литекс.

Началото на срещата бе напрегнато и равностойно, а първият точен удар дойде в 19-ата минута, когато Галато спаси удар на Рилке от фаул. Две минути по-късно пък Бодуров повали Чийсе в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа.

Капитанът на Жилина Йеж обаче не успя да преодолее Галато от бялата точка и бразилският страж на българския шампион майсторски отрази неговия удар. Малко след това пък Галато направи нова важна намеса, след като отрази удар с глава на Щурак.

Българският шампион се поактивизира едва в края на полувремето, но стигна до два много добри удара на Ивелин Попов от средно разстояние, които обаче бяха спасени от Дубравка, който запази нулевото равенство до почивката.

Второто полувреме започна брилянтно за българския отбор, който успя да поведе в резултата в 49-ата минута. Бразилецът Сандриньо вкара страхотен гол с удар с десния крак от около 25 метра, който намери долния десен ъгъл на вратата на Жилина.

Моментално обаче домакините отвърнаха на удара и след един спасен от Галато шут на Йеж, се стигна до изравняване на резултата. Печалка центрира отдясно и намери непокрития Рилке, който от непосредствена близост бележи без проблем за 1:1.

Попадението на словаците се отрази най-много на капитана на Литекс Ивелин Попов, който прегоря, изпусна нервите си и само 2 минути по-късно си изкара втори жълт и съответно червен картон в иначе наглед безобидната ситуация в средата на терена.

Изравнителното попадение и изгонването на Попето дойдоха в повече на отбора на Литекс и логичното се случи в 69-ата минута. Чийсе отне топката от Йеленкович, стреля, Галато изби, но Оравец не сгреши при добавката и на празна врата направи 2:1.

Литекс изпусна златен шанс да се върне в мача в 77-ата минута, когато Петър Занев не успя от непосредствена близост с глава да направи 2:2. Пропускът на българите отново бе наказан и в 84-ата минута Чийсе сложи точка на спора.

Чернокожият нападател оформи крайното 3:1 с хубав удар от границата на наказателното поле, който не даде никакви шансове на иначе отлично игралия в днешния ден Галато.

Така Жилина продължава напред с общ резултат 4:2 и ще играе плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Литекс пък отпада от турнира на шампионите, но има шанс да влезе в групите на Лига Европа, ако постигне победа срещу следващия си съперник, който ще стане ясен в петък.

Жилина – Литекс 3:1
0:1 Сандриньо 49’