3. Жилина ужили и ЦСКА - 3:1

Жилина ужили и ЦСКА - 3:1

"Армейците" разочароваха в първия си мач през лятото

Почти изцяло обновеният тим на ЦСКА загуби с 1:3 от словашкия Жилина в първата си контрола преди старта на новия сезон. Гол в 7-ата минута на Да Силва и попадение на Йеж в 45-ата донесоха стабилна преднина на Жилина на почивката, влезлият като резерва Саидходжа намали в 84-ата, но гол от дузпа на Гадар в 88-ата подпечата успеха на екзекутора на Левски от преди година.

Възпитаниците на Любослав Пенев играха доста плахо, особено през първата част, когато младият специалист пусна в игра дошлите на проби испанци, както двамата Стоянов-ци от Сливен, а също така новите попълнения Светльо Петров и Спас Делев. През второто полувреме Пенев направи 9 смени, което обаче не повлия кой знае колко положително на представянето на „червените”.

В началото на мача Жилина логично взе инициативата, след като новите при „армейците” нямат никаква сработеност помежду си. В 7-ата минута Лейтнер центрира успоредно на вратата на Петров и бившият нападател на Славия (Прага) Адауто Да Силва без проблеми вкара за 1:0.

Кошмарът на Левски от последното им участие за Купата на УЕФа продължи с по-добрата си игра и в 17-ата минута на Петров му се наложи да се разтяга максимално, за да избие удар на Владавич. До около 30-ата минута „червените” буквално не знаеха как да стигнат до вратата на словаците и предимно се бранеха. В тези минути Петров се намеси на няколко пъти, а и късметът спаси ЦСКА.

Едва след половин час игра 31-кратните шампиони изнесоха играта в предни позиции и можеха да изравнят, ако мерника на Руи Мигел бе по-точен. В 31-ата минута Мигел стреля от почти 30 метра, но ударът му се отби в дясната греда. Малко преди края на полувремето португалецът шутира от добра позиция, но отново неточно, а в самия край на първата част защитниците на българския вицешампион направиха непростима грешка в отбрана, която даде възможност на Йеж да отбележи втори гол за Жилина.

През втората част Пенев даде шанс за изява на повечето от ядрото на отбора от изминалия сезон, но и тогава в играта на „армейците” цареше тотален хаос. В началните минути след почивката играта се водеше предимно в центъра на терена, а най-доброто положение за ЦСКА се откри пред Зехиров, но младокът стреля анемично след подаване на Морозс. В 65-ата минута дошлият от Сливен вратар Чавдаров направи нелепа грешка, като изпусна една топката, но за негов късмет Оравец не можа да уцели празната врата.

Малко след това и друг бивш „войвода” Коста Янев направи всичко по силите си, за да помогне на съперника да вземе класическа преднина, но Бабатунде не се възползва от подаръка му. 15 минути преди края Зехиров се опита да центрира, при което топката направи странна парабола и се отби от гредата. Все пак в 84-ата минута ЦСКА стигна до почетен гол. Тогава Зехиров центрира от фаул и Саидходжа засече топката за 1:2. „Червените” се втурнаха в атака, за да изравнят, но вместо това получиха трети гол. Костадин Стоянов фаулира Користек в наказателното поле, а Гадар фиксира крайния резултат от бялата точка.

ЦСКА - ЖИЛИНА 1:3
0-1 Да Силва 7'
0-2 Йеж 45'
1-2 Саидходжа 84'
1-3 Гадар 88-дузпа'

ЦСКА: Ивайло Петров – Александър Бранеков, Костадин Стоянов, Мартин Камано, Йордан Минев – Светослав Петров, Хосе Арибас, Кристиан Санеметрио, Иван Стоянов – Руи Мигел, Спас Делев (Чавдаров, Ковачев, Котев, Янев, Зехиров, Силва, Морозс, Маркес, Саидходжа)

Жилина: Дубравка, Ангелович, Гулдан, Лейтнер, Рилке, Да Силва, Йеж, Пиачек, Шоуек, Владович, Летава (Перниш, Перекста, Владкович, Гадар, Оравец, Квешич, Користек, Бабатунде).

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза