2. Ботев (Пд)
  3. Ботев (Пловдив) победи Раковски с 4:2

Ботев (Пловдив) победи Раковски с 4:2

Домовчийски бележи в 45-ата секунда

Пловдивският Ботев се наложи с 4:2 над Раковски в приятелски мач между двата отбора, игран на стадион „Беркут“ в Брестник във формат от 2 полувремена по 30 минути.

Както обикновено в двубоите срещу своя сателит в единадесеторката на Ботев фигурираха и играчи от втородивизионния тим. Попаденията за „жълто-черните“, които играха с тренировъчния си екип, реализираха Валери Домовчийски, Николай Павлов и Луис Педро (2 гола). За Раковски на два пъти се разписа Цветелин Чунчуков.

Резултата откри Валери Домовчийски още в  45-ата секунда, след като засече с глава центриране на Артур Енрике. 4 минути по-късно Луис Педро се възползва от неразчетено връщане към вратаря и го преодоля за 2:0. В 16-ата Николай Павлов направи преднината на „канарчетата“ класическа, като при този резултат завърши първото полувреме.

Две минути след началото на втората част Чунчуков изравни след точно изпълнена дузпа, за игра с ръка на Костов в наказателното поле. В следващата атака отново Чунчуков вкара хубав гол, след като овладя топката на гърди и от въздуха я изпрати в левия ъгъл за 3:2. Крайния резултат оформи Луис Педро в 53-ата минута, като холандецът се разписа след асистенция на Дяков.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: Андонов (31` Димитров), Дяков, Джинич, Телкийски (31` Ем. Петков), Артур, Юсеин, Васев, Педро, Павлов, Домовчийски, Костов

Раковски: Спасов, Терзиев , Рахов, В. Байрев, Марин, Казаков, Ангелов, Ц. Павлов, Генчев, Чунчуков, Лачев (Карамфилов, Гюзелев, Стефанов)

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа