2. Ботев (Пд)
  3. Ботев прегази шведи с двуцифрен резултат в Гьотеборг

Ботев прегази шведи с двуцифрен резултат в Гьотеборг

Децата на Ботев от набор 2001 продължават великолепното си представяне на турнира Gothia Cup в Швеция

Децата на Ботев от набор 2001 продължават великолепното си представяне на турнира Gothia Cup в Швеция. След като във вчерашния ден "канарчетата" победиха с 1:0 португалския АЦД Грания, днес пловдивчани разгромиха с 11:0 шведския Тиринге. По този начин "жълто-черните" си осигуриха класиране в следващата фаза на надпреварата.

Пловдивчани реализираха 5 попадения през първата част и 6 след почивката. По 3 гола вкараха Димитър Тонев и Иван Василев, а останалите попадения бяха отбелязани от Слави Шопов, Тошко Пашомов, Кристиан Добрев и Мартин Петков. 11-ото попадение за ботевистите бе автогол на футболист на шведите.

Утре Ботев се изправя срещу друг представител на страната домакин - Холмалундс. Двубоят, който се явява последен в груповата фаза, е от 10:40ч. българско време.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа