2. Ботев (Пд)
  3. Ботев прегази Спартак при набор 2001

Ботев прегази Спартак при набор 2001

Ботев разгроми с 6:1 Спартак (Пловдив) в дербито от последния кръг на първия полусезон при набор 2001. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево" и предложи много емоции за 50-те зрители, заели местата си на трибуните.

Преди няколко дни двата тима изиграха своите 1/4-финални срещи от турнира за Купата на БФС, като в тях Ботев победи с 9:0 бургаския Черноморец, а "гладиаторите" отстъпиха с 1:2 на Славия. Отборите направиха сравнително равностойна първа част, в която "жълто-черните" имаха по-продължителен контрол върху топката, но трудно създаваха голови положения. До почивката "канарчетата" водеха с 1:0, с попадение на капитана Габриел Земярски.

След почивката момчетата на Стефан Стоянов вдигнаха оборотите и натикаха "сините" в половината им, а попаденията и головите ситуации летяха едно след друго. 2:0 направи Димитър Тонев в началото на второто полувреме, а малко след това, само в рамките на 2 минути, "канарите" вкараха две бързи попадения чрез Петър Караангелов и Иван Василев. Гостите намалиха резултата, но до края на срещата ботевистите вкараха още две безответни попадения, дело на Благовест Данчев и Атанас Янков.

В други мачове, играни на клубната база в "Коматево", Ботев постигна две убедителни победи. В съботния ден при набор 2000 "канарчетата" разбиха с 13:0 Тракия (Стамболийски), а днес от 13:00ч. "жълто-черните" се наложиха с 12:1 над Спортинг (Бенковски).

В среща от първенството при набор 2004 Ботев се наложи с 6:0 над Суперстарс. В друг мач от първенствата по футбол 7, при набор 2005 "канарчетата" победиха с 6:0 Векта.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо