2. Ботев (Пд)
  3. Ботев спечели турнира в Сандански след драматична победа над Левски

Ботев спечели турнира в Сандански след драматична победа над Левски

Ботев спечели първото издание на международния юношески турнир за набор 99 в Сандански. "Канарчетата" не бяха победени от нито един от противниковите отбори и записаха 4 победи и 1 равенство при голова разлика 29:4.

Във финалния двубой Ботев и Левски направиха зрелищно 3:3. През първата част "жълто-черните" прегазиха своя съперник и на почивката водеха с 3:0. Два гола отбеляза Мартин Татаров, а третият гол бе дело на Георги Стайков. След почивката играта се поизравни, а с течение на времето "сините" успяха да вземат контрола над срещата и стигнаха до равенството. Първите две попадения за софиянци дойдоха след статични положения, а третото бе реализирано с далечен удар 1 минута преди края на редовното време.

В рулетката на дузпите "канарите" показаха по-здрави нерви и спечелиха с 5:4. В първите 5 дузпи резултатът бе 3:3, след което двата тима започнаха да си бият по една дузпа. При второто завъртане "канарчетата" реализираха, а ударът на "сините" бе отразен от Евгени Бакларов и по този начин Ботев стана шампион.

Освен с купа и няколко награди, "жълто-черните" спечелиха и две индивидуални отличия - за най-добър вратар бе избран Евгени Бакларов, а голмайстор на турнира стана Мартин Татаров с 9 гола.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа