2. Ботев (Пд)
  3. Ботев U17 драматично би Верея с 3:2 на кална нива

Ботев U17 драматично би Верея с 3:2 на кална нива

Два гола в продължението качих адреналина на един от терените в Стара Загора

Ботев (Пд) постигна изключително драматична победа с 3:2 над Верея в мач от Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят бе от 32-ия кръг и се игра на един от терените в кв. "Кольо Ганчево" в Стара Загора.

Срещата се проведе на изключително безобразен терен, който затрудни в максимална степен двата отбора. Преди мача "канарчетата" бяха сочени за абсолютен фаворит с оглед на класирането, но в следствие на скандалното игрище силите бяха изравнени, пишат от сайта на Ботев.

Домакините успяха да открият резултата в средата на първата част, но до края на полувремето с попадения на Иван Кирев и Милко Георгиев "жълто-черните" обърнаха. След почивката футбол почти не се игра, тъй като условията не позволяваха това.

В заключителните минути на срещата настъпи истинска драма. В първата минута на даденото от съдията продължение домакините изравниха. При изпълнението на центъра момчетата на Иван Цветанов организираха бърза атака, при която Милен Златков изведе Тодор Шакин на отлична позиция, а бекът с хладнокръвен удар донесе трите точки на пловдивчани.

В следващия кръг Ботев приема другия старозагорски тим - Берое. Мачът е в събота от 11:30ч. на "Футболен комплекс Ботев 1912" в кв. "Коматево".
Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо