2. Ботев (Пд)
  3. Ботев взе градското дерби с Локомотив при U17

Ботев взе градското дерби с Локомотив при U17

Ботев спечели с 2:0 дербито на Пловдив срещу Локомотив в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра под жаркото слънце на изкуствения терен на базата в "Коматево" и бе изгледан от около 100 зрители, пише сайтът на Ботев.

Двата тима стартираха предпазливо срещата, като в първите минути липсваха головите положения. В 16-ата минута Йосиф Табаков изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда. В ответната атака играч в "черно-бяло" бе останал на отлична позиция и стреля, но топката отново мина близо до гредата. В 22-ата минута Иван Михайлов овладя топката на 20 метра от вратата на "смърфовете" и шутира, топката рикошира леко в защитник в "черно-бяло" и се оплете в мрежата на Ангел Хайдаров - 1:0.

2 минути по-късно "смърфовете" бяха близо до изравняването, но Димитър Стамболийски отрази удар от свободен удар. В 28-ата минута "жълто-черните" осъществиха триходова акция, при която Здравко Дерменов проби по дясното крило и центрира към Яшар Байрам, а той от своя страна свали топката към Мартин Анастасов. Халфът не се поколеба и отправи плътен удар, но коженото кълбо премина на сантиметри от страничния стълб.

След почивката ситуацията на терена не се промени по никакъв начин и играта бе равностойна. В 44-ата минута "черно-белите" организираха атака отляво, която завърши с центриране към футболист на гостите и той шутира, но неточно. В 52-ата минута "жълто-черните" осъществиха подобна атака и Йосиф Табаков засече топката с глава, а кълбото мина в непосредствена близост до страничната греда.

В 57-ата минута Здравко Дерменов изсипа топката в наказателното поле, а Яшар Байрам я засече от въздуха, но кълбото не срещна очертанията на вратата. В 68-ата минута, след ново центриране, Табаков отново се пребори за високата топка и я насочи към вратата на Хайдаров, но кълбото за пореден път излезе в аут. Все пак, в 72-ата минута, "жълто-черните" стигнаха до успокоителния втори гол. Атанас Пашалиев пусна брилянтен пас към Йосиф Табаков, който с премерен удар фиксира крайния резултат.

По този начин "канарчетата" събраха актив от 55 точки и вече се намират на едва три точки от третото място. "Смърфовете" пък остават в долната половина на класирането и са на 13-то място с  24 точки. В сряда "жълто-черните" срещат Черно море в отложен мач от 28-ия кръг. Двубоят стартира в 10:30ч. и ще се играе на ст. "Корабостроител" в морската ни столица.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо