2. Ботев (Пд)
  3. Ботев завърши сезона в U17 с равенство срещу ДИТ

Ботев завърши сезона в U17 с равенство срещу ДИТ

Ботев и ДИТ завършиха 0:0 в мач от последния 34-ти кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Ботев и ДИТ завършиха 0:0 в мач от последния 34-ти кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на базата на "сините" в столичния квартал "Драгалевци". "Жълто-черните" трябва да са отборът, който трябва повече да съжалява за изпуснатите три точки. Момчетата на Иван Цветанов имаха повече голови положения, но не успяха да ги реализират, пише официалният сайт на ДЮШ на клуба.

Още в 5-ата минута пловдивчани организираха атака по левия фланг, която завърши с центриране към Исмет Рамадан и той стреля, но кълбото се отклони от напречния стълб. В средата на полувремето Милко Георгиев остана очи в очи с вратаря на домакините, но ударът му бе отразен от стража.

След почивката двата тима си размениха по още едно опасно положение. Първо в 60-ата минута играч на ДИТ се озова сам срещу Атанас Гичев, но стреля слабо и не затрудни вратаря. 3 минути преди края на срещата Иван Кирев бе на отлична позиция и шутира, но кълбото отново не пожела да влезе във вратата и излезе в аут.

В зависимост от крайния резултат между Левски и Славия, отборът на Ботев ще завърши на шесто или седмо място в крайното класиране. "Канарчетата" се възползваха от грешната стъпка на Лудогорец, които днес бяха разбити с 4:1 от Локомотив (Пловдив) и ще бъдат пред разградчани.

"Жълто-черните" завършват сезона с актив от 66 точки. Момчетата на Иван Цветанов записаха 20 победи, 6 равенства и 8 загуби. Интересен факт е, че пловдивчани са на второ място по допуснати голове, като пред ботевистите в тази класация е само Литекс.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо