2. Бойни спортове
  3. 101 състезатели взеха участие в седмото издание на "Купа “Компас” (снимки)

101 състезатели взеха участие в седмото издание на "Купа “Компас” (снимки)

Два сребърни и 4 бранзови медала спечелиха каратеките от монтанския клуб Компас по време на VІІ турнир по карате за деца и за юноши и девойки мл.в., който се проведе в зала “Огоста” в Монтана

Два сребърни и 4 бранзови медала спечелиха каратеките от монтанския клуб Компас по време на VІІ турнир по карате за деца и за юноши и девойки мл.в., който се проведе в зала “Огоста” в Монтана. Ивайло Ласло Домби игра финал в кат. до 40 кг при децата, в същата възрастова група Орлин Стефанов (+ 35) взе бронзов медал. При юношите Мирослав Миланов се класира на второ място в кат. до 60 кг, в същата кагегория Лени Йорданов остана трети. Място на почетната стълбичка от домакините намериха още Стоян Стоянов и Ина Валериева, които стигнаха до бронзовите медали в дисциплината макивара(маркирани удари срещу невидим противник). Освен нея, каратеките се пуснаха на ката (формален бой с воъбражаем противник) и кумите (водене на бой с противник). Те бяха оценявани все от елитни съдии, като главен съдия бе Петрозар Шопов от Велико Търново.

101 състезатели, от 10 отбора взеха участие в седмото издание на турнира. Купа “Компас” замина за Плевен, спечели я отборът на Петромакс, извоювал 7 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала. На второ място остана Калоян Велико Търново (5 златни, 5 сребърни и 10 бронзови отличия), трети е столичния клуб Икеда (2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала). Домакините от Компас останаха двети с два сребърни и 4 бранзови отличия. Гости на турнирабяха съпредседателят на парламентарната група на партия ГЕРБ в 41-то Народно събрание Искра Фидосова, областният управител на Монтана Ивайло Петров и началникът на РИО на МОН Татяна Петрова.