2. Бойни спортове
  3. 14 български каратисти с медали от турнир в Сърбия

14 български каратисти с медали от турнир в Сърбия

14 български състезатели от спортен клуб "Максима" спечелиха медали от 10-ия международен турнир по карате, който се проведе вчера в Лесковац (Сърбия)

14 български състезатели от спортен клуб "Максима" спечелиха медали от 10-ия международен турнир по карате, който се проведе вчера в Лесковац (Сърбия). В турнира участваха 1385 каратеки като от клуб "Максима" имаше общо 25 състезатели.

В категория ката при децата първо място взеха Денис Боянов и Николай Николов, веднага след тях на почетната стълбичка се наредиха Дилян Пъргов, Кристиян Цветков, Мартин Александров и Бояна Миланова. С бронз в тази категория останаха Симеон Ненков, Нели Горанова, Любомира Цанкова, Мирела Попова и Ларита Вутова.

При девойките Силвия Йорданова и Евгения Русинова взеха златото, а при мъжете Красимир Калпакчиев се класира на третото място.