2. Бойни спортове
  3. 14 медала за сливенският клуб "Грифон" в първото карате състезание за годината

14 медала за сливенският клуб "Грифон" в първото карате състезание за годината

Седем златни, шест сребърни и един бронзов медал спечелиха каратеките от Клуба по бойни изкуства “Грифон” /Сливен/ от турнир под надслов "Млад самурай", предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В Хасково се състоя първата по рода си проява, като състезателите демонстрираха освен уменията си в “ката” /въображаем бой с противник/, в “кумите” /свободен двубой/ и в бойните приложни техники като нападение с хладно, огнестрелно оръжие, палка и освобождаване от различни  захвати.

Сили в надпреварата премериха 12 състезатели от сливенския клуб. Победители станаха Радина Омайникова - 1м. ката ; 1м. бойни приложни техники /БПТ/, Десислава Иванова - 1м. кумите ; 1м БПТ, Илиян Воденичаров - 1м. кумите, Симеон Димитров - 1м. БПТ, Самуил Гинев - 1м. ката ; 3м. БПТ, Веселин Рамчев - 2м. кумите, Виктория Мустакова - 2м кумите ; 2м. БПТ, Станимира Стефанова - 2м. ката : 2 м. БПТ, Марио Атанасов - 2м. БПТ.