2. Бойни спортове
  3. Българин с медал от световното по бокс за юноши

Българин с медал от световното по бокс за юноши

Българинът Денислав Суслеков се класира за полуфиналите в категория до 57 кг на Световното първенство по бокс за юноши в Баку (Азербайджан) и си осигури минимум бронзов медал. 16-годишният Суслеков победи италианеца Бруно Ликери с 5:2 точки (2:0, 2:1, 1:1).

Българинът поведе с 2:0 точки още в първия рунд, а след втората част вече имаше преднина от 4:1, което се оказа достатъчно за успеха.

Така Денислав Суслеков, който остана единственият български представител на шампионата, ще срещне Артур Брил от Германия в спор за място на финала.