2. Бойни спортове
  3. България с 14 медала от ЕП по самбо

България с 14 медала от ЕП по самбо

Общо 14 медала - 1 златен, 5 сребърни и 8 бронзови, спечелиха българските състезатели на европейското първенство по спортно и бойно самбо, което завърши днес в руската столица Москва

Общо 14 медала - 1 златен, 5 сребърни и 8 бронзови, спечелиха българските състезатели на европейското първенство по спортно и бойно самбо, което завърши днес в руската столица Москва. Единствената титла спечели Мария Оряшкова в категория до 80 кг за жени. Тя има в кариерата си вече три световни и три европейски титли. На финала Мария победи Ирина Леонидзе от Грузия.

Сребърни медали в самбото спечелиха Калина Стефанова (56 кг) и Борис Борисов (62 кг). Трети в Европа са Габриела Кирилова (48 кг), Магдалена Върбанова (52 кг), Елена Григорова (60 кг), Тереза Джурова (72 кг), Мартин Иванов (68 кг) и Мирослав Дебрелиев (до 100 кг).

В бойното самбо сребърни отличия спечелиха Камен Георгиев (до 90 кг), Генко Иванов (до 100 кг) и Мартин Маринков (над 100 кг), а с бронзови медали са трикратният световен шампион Марко Косев (до 62 кг и Борис Величков (до 82 кг).